lifestyle

Jak najít životní rovnováhu

V dnešním uspěchaném světě s úžasnými příležitostmi na každém rohu je čím dál těžší najít životní rovnováhu. Přiznejme si ale, že bez životní rovnováhy a vnitřního klidu si nikdy nebudeme správně užívat život! Proto pro vás máme na začátek týdne pár základních tipů, které vám ten životní balanc pomůžou nastavit.

1. Zdraví

Není důležité jen fyzické zdraví, ale také zdraví mysli a ducha! Dejte si na chvilku pauzu, když cítíte, že se váš život se zbláznil. Schovejte se na chvíli před světem a v klidu si utřiďte myšlenky.  To vám pomůže osvěžit víc než cokoliv jiného!

Dodržujte pravidelný jídelníček. Není nutné abyste si počítali kalorie a vážili si každou porci. Stačí, abyste jedli pravidelně pětkrát denně a aspoň do dvou porcí přidali čerstvou zeleninu a do jedné ovoce. A když se vám podaří dvakrát do týdne sportovat, tak jste vyhráli. Cestu ke šťastnému a s pokojenému životu máte skvěle připravenou a stačí jen vykročit!

 

2. Práce

Mít nastavenou rovnováhu mezi prací a volným časem je jedna z nejnáročnějších věcí. Důležité je, abychom si stanovili přesné hodiny, které budeme denně věnovat práci a hodiny, které se rezervujeme pro naše koníčky, přátele a relaxaci. No a pak už je jen na naší vůli a snaze, abychom tento časový rozvrh rozumně dodrželi.

 

3. Stanovení cílů

Nemůžeme ničeho dosáhnout, pokud si nestanovíme jasné cíle. Zkuste si na začátku každého týdne sednout a sepsat si cíle, kterých chcete daný týden dosáhnout. Cvičení, pracovní úkoly, rodina, schůzky a srazy s přáteli. Když se ráno vždy podíváte na seznam a večer si budete moc odškrtnout splněné úkoly, pomůže vám to dosáhnout cílů daleko snáz a budete mít dobrý pocit pokaždé, když si budete moc odškrtnout jeden splněný úkol.

 

Zkuste tyto tipy hned od zítřka, nečekejte zbytečně na ten „pravý čas“. uvidíte, že za měsíc se budete cítit skvěle a rodina a přátelé vás uvidí jen s úsměvem na tváři!

Napsat komentář