DIY krása recepty

Vytvořte si masky na obličej doma: 4 jednoduché recepty z ingredianecí, které najdete v každé kuchyni

Tajemství krásné pokožky je jednodušší, než si myslíte! Nemusíte utrácet jmění za drahé kosmetické produkty, stačí navštívit vaši kuchyň a vyrobit si vlastní pleťovou masku. Máme pro vás čtyři jednoduché recepty na skvělé masky na obličej.

banana-blur-close-up-357650.jpg

Banánové potěšení

Ingredience:
1 středně velký banán
1/4 šálku obyčejného jogurtu
2 lžíce medu

Banán je skvělé ovoce pro hydrataci pokožky. Jednoduše rozmačkejte banán do hladké kaše a přidejte jogurt. Pečlivě promíchejte směs a poté přidejte med. Hotovou masku rozprostřete na obličej a nechte ji asi 10 až 20 minut působit. Potom opláchněte studenou vodou. Uvidíte, že po této masce nebudete potřebovat řádný botox!

 

drink-food-glass-46520.jpg

Hedvábná mléčná maska

Ingredience:

  • 1/4 šálku mléka v prášku
  • voda

Tento recept dodá vaší pokožce svěží pocit a vy se budete cítit mladší nejmíň o deset let. Stačí smíchat 1/4 šálku mléka v prášku s dostatečným množstvím vody, dokud se nevytvoří hustá směs. Tu pak naneste na obličej a nechte ji úplně vyschnout. Až potom ji důkladně opláchnete teplou vodou.

 

black-citrus-close-up-952364.jpg

Citrónové osvěžení

Ingredience:

  • 1 citrony
  • 1/4 šálku olivového oleje

Další rychlý recept, který krásně zhydratuje vaši pokožku. Smíchejte citronovou šťávu s olivovým olejem a směsí si potřete pokožku obličeje. Nechte působit 10 až 15 minut a poté otřete teplou žínkou.

 

avocado-close-up-colors-557659

Avokádová bomba

Ingredience:

  • Avokádo
  • Banán
  • Vejce

Kdo nemiluje avokádo?! Dejte do misky polovinu avokáda, půl banánu a celé vejce. Rozmíchejte směs do hladka a naneste na obličej. Nechte působit 10 až 20 minut a poté opláchněte. Vaší pokožka bude krásně vyživená a lesklá.

 

Napsat komentář