Jak na to lifestyle tipy

6 pravidel, jak být doma produktivní

Ať už pracujete z domova, nebo chcete jen co nejlépe využít svůj den volna, být doma produktivní může být složité. Je lákavé sedět jen tak doma a sledovat televizi. Ale se správným režimem můžete být i doma super produktivní a dosáhnout všeho, čeho chcete.

Ať už chcete pracovat, uklízet nebo třeba vytřídit šatnu a odškrtat si postupně seznam úkolů, poradíme vám jak toho dosáhnout.

1. Vytvořte dobrou ranní rutinu

První věc, kterou musíte udělat, je vytvořit si dobrou ranní rutinu, která znamená vstávat brzy a jíst zdravou snídani. Všimněte si, že většina lidí má podobné ranní postupy, včetně cvičení, stanovení priorit a péče o sebe. Hned potom si sepište, co za celý den potřebujete zvládnout a naplánujte si tak celý den.

adult-cutting-daylight-1153369.jpg

2. Určete si priority

Začněte s vaším denním plánem a rozhodněte se, co je nejdůležitější zaškrtnout a to udělejte jako první. Nejlépe se vám bude pracovat, když si do vašeho seznamu připíšete i čas, který můžete nad jednotlivými úkoly strávit. Tím také odhadnete, kolik toho zvládnete za den a nebudete si tak na sebe zbytečně klást nemožné úkoly.

3. Stop rozptýlení

Když jste doma, je tu spousta rozptýlení. Televize, rodina nebo jen místnost, ve které pracujete, to všechno vás může rozptylovat. Musíte vědět, kde se vám pracuje nejlépe. Pokud se doma nedokážete soustředit, zajděte si do kavárny v sousedství a pracujte odtamtud. Musíte být disciplinovaní, abyste omezili rozptylování a byli produktivní.

adult-attractive-beautiful-935743

4. Nepracujte příliš tvrdě

Abyste se mohli dostatečně soustředit na všechny úkoly, je potřeba si mezi jednotlivými úkoly dělat krátké přestávky. Zkuste tzv. rajčatovou techniku – rozplánujte si úkoly tak, abyste si mohli udělat přestávku každých 25 minut.

5. Buďte efektivní

Abyste byli efektivní, musíte si naplánovat svůj veškerý čas, to znamená i ten volný. Přidejte si do svého úkolníčku i relaxaci! Naplánujte si, že si chcete přečíst svůj oblíbený časopis nebo se podívat na novou epizodu seriálu.

bed-bedroom-blonde-1561321.jpg

6. Odměňte se

Bez ohledu na to, co všechno jste zvládli udělat, musíte to oslavit! Odměňte se za produktivní den, abyste se motivovali do dalšího dne. Zároveň je důležité se zhodnotit a popřípadě se ponaučit, co dělat v dalších dnech lépe.

 

Napsat komentář