sport zdraví životní styl

15 minut k plochému bříšku

Letní měsíce už pomalu klepou na dveře, teplé svetry za chvíli vystřídají tílka a crop topy. Aby ten přechod na letní šatník byl co nejvíce hladký, připravili jsme pro vás tipy na jednoduché cvičení doma. Slibujeme, že když vydržíte každý den 15 minut, za měsíc se nebudete moc dočkat plavkové sezony.

Screenshot_2019-03-27 Work Your Abs in Just 15 Minutes

Začněte na všech čtyřech, s rukama přímo pod rameny a koleny pod boky (jako na obrázku). Vydechněte a protáhněte páteř co nejvíce nahoru. Lehce zasuňte bradu a držte 10 až 15 sekund. Znovu vydechněte a protáhněte záda na druhou stranu s hlavou vzhůru. Opět vydržte v pozici 10 až 15 sekund. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte celé až osmkrát.

 

Screenshot_2019-03-27 Work Your Abs in Just 15 Minutes(1)

Zůstaňte na všech čtyřech a zatněte břišní svaly. Páteř a krk mějte v prodloužení trupu; měli byste se dívat na podlahu. Pomalu natahujte levou nohu a zároveň pravou paži. Dávejte pozor, abyste se neprohýbali v zádech a snažte se nehýbat boky a rameny. Vydržte v této pozici pět sekund. Pomalu se vraťte do výchozí pozice a zopakujte cvik, jen vyměňte strany. Celé cvičení opakujte 10krát na každou stranu.

 

Screenshot_2019-03-27 Work Your Abs in Just 15 Minutes(3)

Lehněte si na břicho, ruce pod sebe, dlaně a předloktí na zem, prsty směřují dopředu, nohy jsou natažené. Zpevněte celé tělo a pomalu zvedejte celý trup, držte dlaně, předloktí a prsty na zemi. Dávejte pozor, abyste neprohýbali záda a nekrčili ramena. Vydržte v pozici 30 sekund a postupně prodlužujte až jednu minutu.

 

Screenshot_2019-03-27 Work Your Abs in Just 15 Minutes(4)

Lehněte si na záda a dejte ruce za hlavu, zvedněte nohy, kolena do pravého úhlu. Lopatky držte u sebe a zpevněte bříško. Začněte natahovat pravou nohu a trup natočte doleva, pravý loket směřujte k levému kolen. Změňte plynule strany, natáhněte levou nohu a trupem se natočte doprava, levý loket směřuje na pravé koleno. Opakujte 12krát na každou stranu.

 

Screenshot_2019-03-27 Work Your Abs in Just 15 Minutes(5)

Otočte se na pravou stranu, natáhněte nohy, boky nechte zatím položené na zemi. Pravý loket položte přímo pod rameno, aby se podepřel trup a vyrovnal hlavu s páteří. Jemně nakloňte trup a zvedněte boky a kolena z podlahy. Držte v pozici 30 sekund a vraťte se do výchozí polohy. Přetočte se na druhou stranu a opakujte.

 

Screenshot_2019-03-27 Work Your Abs in Just 15 Minutes(6)

Položte se na záda a rozpažte. Pokud je to pro vás ale pohodlnější, dejte si ruce za hlavu. Zvedněte kolena do pravého úhlu. Zpevněte bříško a s nádechem zvedněte boky z podlahy, kolena se pohybují směrem k hlavě. Snažte se udržet kolena v pravém úhlu. Pomalu vydechujte a vracejte nohy do původní polohy. Opakujte 12 krát.

Screenshot_2019-03-27 Work Your Abs in Just 15 Minutes(7)

Lehněte si na břicho, ruce pod rameny a prsty směřujícími dopředu. Jemně vydechněte a zvedněte hrudník a trup nahoru, abyste natáhli břišní svaly. Zatlačte boky do země a vydržte v poloze 30 sekund, rovnoměrně dýchejte a pak se pomalu spusťte zpět na podlahu.

Napsat komentář