DIY Jak na to recepty tipy

Koupelová bomba třikrát jinak

Koupelové bomby jsou už po několik sezón velkým hitem. Pro děti je to super zábava, pro dospělé příjemný doplněk pro relax a odpočinek.

Ze stejného základu si můžete udělat několik variant koupelových bomb. Do výroby zapojte i vaše děti, mohou si vyrobit přesně takovou, která se jim bude nejvíce hodit na jejich vodní radovánky.

Není potřeba pořizovat speciální formy, úplně vám bude stačit forma na mufiny nebo tvořítka na led.

bath-2562326_960_720

Co potřebujeme:

  • 1 šálek jedlé sody
  • ¾ šálku kukuřičného škrobu
  • ½ šálku kyseliny citronové
  • ½ šálku epsomské soli (hořké soli)
  • Květová vilínová voda
  • Rozpuštěný kokosový olej
  • Přírodní barviva neškodné pro pokožku

 

Bombový základ

Smíchejte všechny suché přísady a pomalu přidejte rozpuštěný kokosový olej. Rukama zapracujte kokosový olej do suché směsi, pokud bude potřeba, můžete přidat více oleje, dokud nebude mít směs konzistenci podobnou vlhkému písku.

Květová vilínová voda je potřebná k tomu, aby se směs udržovala stále vlhká. Pozor, nepoužívejte normální vodu, ta způsobí, že směs ztuhne!

Základ je hotový, teď už se fantazii meze nekladou a můžete si do základu přidat barvy i vůně podle vaší chuti.

lavender-2443210_960_720

Zklidňující levandulová bomba

Formu na mufin vysypte sušenou levandulí. Do bombového základu přidejte přírodní fialové barvivo. Pozor, barvu přidávejte po malém množství, asi ½ čajové lžičky, a pomalu míchejte, aby se barva dostala do všech částí. Naplňte formu obarvenou směsí a pevně ji vtlačte do všech částí formy.

Pokud chcete vytvořit ombré bombu, vytvořte si dvě různě barevné směsi, jednu světlejší a jednu tmavší. Tmavší směs obalte světlejší směsí a tu pak vtlačte do formy na mufin.

Poté nechte směs hodinu ve formě sušit a následně vyklepněte bombu z formy. Nechte ještě doschnout alespoň 12 hodin a koupelová bomba je hotová.

 

Duhová koupelová bomba

Vyberte si několik barev a základní směs rozdělte na jednotlivé části a každou obarvěte jinou barvou. Poté vezměte formu a začněte ji vyplňovat po malých kouscích a střídejte barvy. Ujistěte se, že je forma vyplněna na všech místech a nechte hodinu schnout. Po vyjmutí nechte opět doschnout alespoň 12 hodin a koupelovou bombu můžete použít.

bathroom-2562370_960_720

Kouzelná mořská panna

Určitě najdete mezi bábovičkami svých dětí mořskou pannu – použijte ji jako formu na koupelovou bombu. Základní směs si rozdělte na dvě části a obarvěte je na zelenou a modrou a do obou můžete přidat i třpytky. Potom vezměte formu a začnete vyplňovat tu část, kde má mořská panna ocas. Nezapomeňte opět střídat barvy, aby vznikl barevný ocas mořské panny. Po vyplnění nechte hodinu schnout a bombu vyklepněte a opět nechte doschnout dalších 12 hodin.

 

Napsat komentář