Nezařazené

Valentýnský piškotový dort

Není tajemstvím, že láska prochází žaludkem. Proto jsme si pro vás na dnešní den připravili jednoduchý recept na piškotový dort, který zvládnete připravit za pár minut. Dobře, za přibližně 30 minut. 🙂 

Základem je klasické piškotové těsto z následujících ingrediencí:

160 g polohrubé mouky / 160 g cukr krupice / 4 vejce / 4 lžíce oleje

Postup: Oddělíme žloutky do bílků. Bílky dáme do mísy a začneme šlehat. Jakmile se začne tvořit sníh, přidáváme cukr a šleháme do úplného zhoustnutí – vznikne cukrová pěna. Do pěny poté pomalu zašleháme žloutky s olejem (na jeden žloutek použijeme lžíci oleje) a nakonec postupně vmícháváme mouku. Těsto nalijeme do vymazané a vysypané formy. TIP: Je dobré nalévat těsto směrem od krajů do středu, netvoří se vám při pečení uprostřed kopeček.

Na tvarohový krém nám bude stačit vanička (250 g) polotučného tvarohu a jeden a půl sáčku vanilkového cukru. Tyto dvě přísady pořádně promícháme a naneseme na vychladlý korpus.

Máme skoro hotovo. Nyní se stačí jen pustit do ovocné ozdoby. Když je ale ten Valentýn, sáhněte po jahodách, malinách, borůvkách. Výsledkem doslova nakrmíte i oči. Jako třešničku použijte mátu.

Napsat komentář