Nezařazené

Jak na super produktivní pondělí

Pondělí, den, který je u většiny z nás označovaný jako ten nejméně oblíbený. Začíná další pracovní týden, pomalu zjišťujeme, co vše zase nestíháme a víkend a odpočinek daleko. Existuje ale pár tipů, jak se na pondělí co možná nejlépe připravit tak, aby vás nic nepřekvapilo a byli jste mnohem více v klidu. Příprava na úspěšné pondělí totiž začíná už v neděli večer.

  • 1. Krok – Určete si nejvíce důležité úkoly

Otevřete svůj diář a snažte se identifikovat ty nejdůležitější úkoly, které vás
v následujícím týdnu čekají. Ty si pak naplánujte hned na pondělí, k nim si připište i způsob, jak je budete plnit/realizovat a časový plán, kdy se tak stane.

  • 2. Krok – Dostaňte to z hlavy

Vezměte si papír nebo ještě lépe notebook a zapište si úplně všechno, co
potřebujete následující týden udělat. Tím pádem to tak trochu můžete pustit z hlavy a budete vědět, že máte všechno poznačené a nebude vás stresovat myšlenka, že jste na něco zapomněli. Další výhoda je, že máte možnost projít si všechny úkoly a případně i některé vyřadit jako nepodstatné nebo přesunout na jiný termín. Tam, kde to jde, můžete úkoly delegovat na někoho jiného, což vám ušetří čas.

  • 3. Krok – Ušetřete čas

Vždycky existují rutinní (někdy až otravné) úkoly, které je potřeba v pondělí udělat a které vám zaberou dost času. Zkuste je udělat už v neděli! Například – projděte si rychle maily, udělejte krátké reporty, zkrátka vše, co vás v pondělí zbytečně zdržuje. Tím vším ušetříte v pondělí tolik potřebný čas na důležitější úkoly.

  • 4. Krok – Mějte vše pod kontrolou

A tím nemyslíme jen všechny důležité úkoly, ale především váš čas a život jako takový. Nesnažte se trhat rekordy a uštvat sami sebe. Ať už jste zaneprázdnění více či méně, nezapomínejte na sebe! Proto si naplánujte i chvíle, které během týdne budete věnovat sobě včetně třeba jídel, která budete jíst/vařit. Pokud chcete jít ještě o krok dál, pak si v neděli rovnou nakupte jídlo na celý týden a inspirujte se třeba jednou z krásných kuchařek v nabídce našeho knihkupectví Kosmas. My jsme pro vás vybrali dvě s jednoduchými recepty pro každý den.

  • 5. Krok – Úklid dle Marie Kondo

Nebojte, nemyslíme tím, že máte v neděli obrátit dům vzhůru nohama a hodiny drhnout kachličky. Jde o to, abyste si zorganizovali místo kolem vás – vrátili všechny věci tam, kam patří a udělali si dostatek prostoru.

Ukliďte v kuchyni, zbavte se nepotřebného oblečení, a pokud jste si všimli, že je místo, kde se trvale nepořádek hromadí, změňte to. Například jestli víte, že se vám na stole neustále válejí dopisy, pořiďte si nějaký hezký organizér, pokud všude zakopáváte o oblečení, kupte si němého sluhu apod. K tomu vám může pomoci i knížka autorky Marie Kondo s názvem Zázračný úklid. Najdete ji v prodejně Knihkupectví Kosmas.

  • 6. Krok – Udržujte se v kondici

Stejně, jako si plánujete úkoly na další týden, naplánujte si i čas na cvičení. V neděli byste měli cvičit dokonce minimálně 30 minut. Intenzivně ve vysoké tepové frekvenci. To vám pomůže lépe usnout a také připravit vaše tělo a mysl na další týden díky vyplaveným endorfinům.

  • 7. Krok – Už jste zavolali?

Udělejte si rovněž seznam lidí, kterým chcete následující týden zavolat a udělat si na ně čas. Víme, že práce je hodně a někdy je to obtížné, ale čas, o který přicházíme s našimi nejmilovanějšími, ten nám nikdy nikdo nevrátí a jednou už pak může být pozdě.

Napsat komentář