Jak na to tipy životní styl

10 drobných změn, jak učinit váš život šťastnějším

Jak šťastní se ve svém životě cítíte? Zkuste to ohodnotit na stupnici od 1 do 10. Přestože se cítíte celkem v pohodě (a vaše číslo bude vyšší jak 5), vždy je tady prostor pro zlepšení. Štěstí, životní optimismus a vděčnost vám pomohou být víc produktivní a pozitivní, zkrátka vytvořit život dle vašich představ. Jde jen o to oprostit se na chvíli od věcí, které vás tíží a zaměřit se na vlastní pocit štěstí. Šťastní lidé jsou totiž schopni dosahovat větších výsledků.

Připravili jsme tak pro vás 10 drobných změn, krůčků, které vám dokáží změnit život k lepšímu.

joga

Zdroj: pinterest.com

1. 7 minut, které dokáží změnit život

Cvičení může zvýšit vaši pozitivitu, pocit štěstí, způsob, jakým o věcech přemýšlíte, a dokonce může pomoct v boji s depresí. To je také důvod, proč řada úspěšných žen cvičí, pomáhá jim to zvládnout náročné dny plné stresu. Ale nebojte, není potřeba dřít v posilovně několik hodin každý den. Mnohé studie prokázaly, že stačí cvičit v průměru 7 minut za den k tomu, aby se v těle uvolnily ty správné endorfiny a cítili jste se lépe.

2. Dodržujete svůj spánkový cyklus?

Všichni víme, že spánek pomáhá k regeneraci celého organismu, což přispívá ke koncentraci a produktivitě v práci. Spánek má ale také přímou souvislost s pocitem štěstí. Negativní podněty zvenčí vás ovlivňují více, když jste méně vyspaní. Lidé, kteří trpí spánkovou deprivací, si nepamatují příjemné vzpomínky, protože místo, kde jsou uloženy negativní vzpomínky, trpí touto deprivací méně, než jiné části mozku. Berte to v potaz a choďte spát každý den ve stejný čas, stejně tak ráno vstávejte- pomůže vám to nepřerušit tzv. REM spánek, který má zásadní vliv na to, jak se budeme přes den cítit odpočatí.

spanek

Zdroj: pinterest.com 

 

3. Štěstí přichází od lidí kolem vás

Výzkumy potvrzují, že lidé kolem vás mají přímý vliv na to, jak se cítíte šťastní (stejně jako vy sami). Společný čas s těmi, které máte rádi, zvyšuje pocit štěstí, dokonce i u introvertů. Socializace je důležitá, proto zvedněte telefon a naplánujte si schůzky – čím více společných chvil, tím šťastnější budete.

pratele

Zdroj: pinterest.com 

 

4. Pobyt na čerstvém vzduchu

Všichni víme, že pobyt venku zlepšuje pocit štěstí. Věděli jste ale, že aktuální teplota ve vašem pokoji nebo ve vzduchu kolem vás může zlepšit vaši náladu nebo třeba paměť? Stačí dvacet minut denně na čerstvém vzduchu a budete se cítit zaručeně lépe.

5. 100h ročně je vaše magické číslo

Podle výzkumu je 100h ročně optimální doba, kterou bychom měli věnovat dobrovolnictví, abychom se cítili šťastnější. Měli byste zkusit pomoct druhým, jakýmkoliv způsobem, který je ve vašich silách. Spolehlivě vám to zlepší náladu, stanete se pozitivnějšími a samozřejmě primárně pomůžete také někomu potřebnému. Navíc tento pocit štěstí přetrvá mnohem delší dobu.

směv

Zdroj: pinterest.com

6. Usmívejte se!

Cvičte vaše úsměvy! Pravděpodobně jste už slyšeli, že úsměv dokáže zlepšit náladu. Nestane se tak však, pokud váš úsměv nebude skutečně vycházet zvnitřku vás samotných. Jinými slovy, úsměv je mnohem efektivnější, když skutečně ve skrytu duše myslíte na něco pozitivního a hezkého. Navíc úsměv rovněž zvyšuje vaši produktivitu a potěší všechny kolem. Usmívejte se tak každý den.

7. Jaké máte plány?

Plánování malé pauzy nebo dovolené z práce může rovněž hodně ovlivnit váš pocit štěstí. To příjemné těšení se a očekávání vám pomůže stát se super pozitivními. Ano, samotná dovolená pomáhá také, ale i plánování a přemýšlení o oddechu je důležitým krokem na cestě k většímu štěstí ve vašem životě.

8. Naučte svůj mozek přijímat i negativitu

Pokud jste ještě nevyzkoušeli meditace nebo mindfulness (záměrné zaměřování pozornosti jen na přítomný okamžik, např. na dech, smysly, tělo, myšlenky, emoce), pak je nejvyšší čas začít. Meditace může opět zlepšit vaši schopnost soustředit se a věnovat něčemu pozornost, což vede ke zvýšení pocitu štěstí.

V životě vás potká řada negativních věcí, to k tomu zkrátka patří. Můžete se ale naučit, jak svoji mysl od těchto negativ očistit, celkově se zklidnit a přijmout fakt, že i tyto věci vás mají v životě posílit a vedou ke šťastnější verzi vás samotných.

denik.jpg

Zdroj: pinterest.com

9. Osvojte si jeden nový denní zvyk

Pište si deník. Budete ho potřebovat, díky němu totiž můžete udělat opravdu velkou změnu ve vašem pozitivním přístupu k životu. Je hodně způsobu, jak se učit vděčnosti, od vedení deníku vděčnosti, přes sdílení 3 věcí, za které jste daný den vděční někomu blízkému až po vyjádření vděčnosti pokaždé, když vám někdo pomůže. Můžete si sestavit i plán, jak ji zakomponovat do vašeho každodenního života.

10. Chovejte se dle svého věku

Víte, že čím starší jste, tím více se stáváte šťastnějšími? Cítíte se sami sebou, mnohem méně nesmělí a naopak více sebevědomí. S věkem přichází moudrost a pravděpodobně se budete i více vyhýbat situacím, ve kterých se necítíte dobře, přestanete se stýkat s lidmi, kteří na vás přenášejí svou negativitu a mnohem lépe se vypořádáte s životními nezdary a nesplněnými cíli.

Proto váš věk není ve skutečnosti nic, čeho byste se měli bát, naopak. Chovat se dle toho, kolik vám je je pozitivní, můžete se postavit sami za sebe, být sebejistější a ve výsledku samozřejmě šťastnější. Jste připraveni??

vek

Zdroj: pinterest.com

 

Napsat komentář