Nezařazené

Jablečný koláč

Jste milovníky koláčů s ovocem? Tak to jste tady správně. Tento jablečný koláč si zamilujete nejen svou jednoduchostí, ale i chutí. Připraveni? 

Na ten nej jablečný koláč budete potřebovat:

200 g polohrubé mouky

1 vanilkový cukr

Javorový sirup

lžičku kypřícího prášku

110 g másla

50 g třtinového cukru

5 jablek

Prvně si předehřejeme troubu na 180 stupňů a poté se pustíme do přípravy těsta. V jedné misce smícháme máslo s cukrem a v druhé mouku, 1/2 sáčku vanilkové cukru a kypřící prášek. Sypkou směs poté pomalu přidáváme k máslu, které máme utřeno s cukrem. Vznikne nám tužší těsto. Do formy vložíme pečící papír (stačí pouze na dno) a těsto pomalu namačkáme na dno a okraje. Až budeme mít hotovo, dáme na 15 min do trouby, kde se krásně lehce propeče.

Než se nám těsto lehce propeče, uděláme si pyré z půlky jablek, které zbavíme slupky a jadřinců. Nakrájíme na kostičky, vložíme do hrnce, lehce podlijeme vodou a přidáme zbytek vanilkového cukru. Pro jemnější konzistenci můžeme pyré zjemnit tyčovým mixerem. Následně necháme lehce vychladnout a poté jej dáme na korpus.

Zbytek jablek nakrájíme na plátky a nasázíme dle libosti. Až bude dílo hotovo, potřeme jablka javorovým sirupem a dáme do trouby na cca 30 min. Doporučujeme, co deset minut potřít jablka další dávkou javorového sirupu a je konci posypat lžičkou třtinového cukru, který na koláči krásně zkaramelizuje. Podávejte ke kávě nebo čaji. Přejeme dobrou chuť.

Napsat komentář