Knihy tipy

Knižní tipy (nejen) pro rok 2019

Aktuální počasí přímo svádí zalézt si pod peřinu s nějakou dobrou knížkou a šálkem teplého čaje. A to nejen, když jste nemocní. Přinášíme vám tak výběr těch nejlepších knih poslední doby, se kterými určitě nešlápnete vedle. Od detektivek až po knížky osobního rozvoje.

 

velmi osobni kniha o zdravi

Velmi osobní kniha o zdraví, Margit Slimáková

Jedná se o klenot mezi knížkami o zdravém životním stylu. Výživová expertka Margit Slimáková se zde v 8 kapitolách zabývá nejen jídlem, ale i prostředím, ve kterém žijeme, krásou, pohybem nebo prací. Žijeme v přepychové části Země, máme dostatek vody a jídla, můžeme studovat, pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí z nás věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Jak z toho ven? Margit vám na více jak 300 stránkách vyvrátí časté mýty o stravování a představí nápady a doporučení, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.

 

konec prokrastinace

Konec prokrastinace, Petr Ludwig

Petr Ludwig založil vzdělávací institut, který pomáhá zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu a spokojenost jednotlivců a lidí ve firmách. K tomu je autorem populárních podcastů Deep talks, kde zpovídá zajímavé hosty. Jeho knížka Konec prokrastinace se stala v roce 2013 bestsellerem. V původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.

 

7-navyku-skutecne-efektivnich-lidi

7 návyků skutečně efektivních lidí, Stephen R. Covey

Jedná se o nové, aktualizované, vydání světového bestselleru uznávaného odborníka na vedení lidí a rodinnou problematiku, renomovaného autora, lídra a konzultanta Stephena R. Coveyho. Dokazuje zde, že primárním předpokladem úspěchu je osvojit si a systematicky využívat návyky, jež jsou základem vytvoření harmonické, cílevědomé a integrované osobnosti a jež nám umožňují, abychom jednali co možná nejefektivněji nejen v pracovním, ale i v osobním životě. Nejprve ale musíme začít sami u sebe – být proaktivní, začínat s myšlenkou na konec a pak to nejdůležitější dávat na první místo. Poté tyto návyky využít k rozšíření svého okruhu vlivu – k tomu, aby i další lidé začali v souladu s nimi jednat. Proto je třeba seznámit se i s návyky jako myslet způsobem výhra-výhra, nejdříve pochopit, potom být pochopeni a vytvářet synergii, představující společné vítězství. Posledním návykem je neustálá snaha o posouvání se na kvalitativně vyšší úroveň. K tomu všemu autor poskytuje praktický návod, jak to dokázat.

 

Hana

Hana, Alena Mornštajnová

Třetí román úspěšné české autorky Aleny Mornštajnové začíná v zimě roku 1954, kdy se tehdy devítiletá Mira přes zákaz rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tím, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a odhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra. Příběh vychází ze skutečných událostí a díky umu autorky vás doslova chytne a nepustí.

 

Tater z Osvětimi

Tatér z Osvětimi, Heather Morrisová

Tetování vězňů v Osvětimi se stala symbolem holocaustu. Jedním z těch, kdo čísla na předloktí tetovali, byl slovenský Žid Lale Sokolov, rodným jménem Ludwig Eisenberg. Jeho příběh připomíná děsivé události v dějinách lidstva a ukazuje, že vedle sebe mohou existovat promyšlená brutalita i nesobecká láska. Autorka s citem odkrývá sedmdesát let staré události, aniž by milostný příběh převládal nad tím nejdůležitějším – ztrátou domova, utrpením a touhou přežít.

 

Loutkar

Loutkář, Daniel Cole

Další knížka od autora světového bestselleru Hadrový panák Daniela Colea. Od posledního případu uplynulo osmnáct měsíců, ale hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem. Detektiv Wolf zmizel a jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také na druhé straně oceánu v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo však tahá za nitky? I Loutkář je knížka, která má svižný děj a v podstatě vás nepustí hned od první stránky.

 

pribehy-na-dobrou-noc-pro-male-rebelky-2

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2, Elena Favilli, Francesca Cavallo

Druhé pokračování světového bestselleru pro všechny malé rebelky a jejich maminky. A nejen ty! Knížka, stejně jako první díl, obsahuje dalších 100 pozoruhodných osobností světové historie. Přečíst si tak můžete krátké, jednostránkové příběhy třeba o autorce Harryho Pottera, německé kancléřce či zpěvačce Madonně. To vše je opět doplněno o překrásné ilustrace. Kniha plná dobrodružství a inspirace pro všechny, kdo rádi trochu sní.

 

Pro dobrou knížku si můžete zajít i k nám, do obchodního centra Galerie Butovice. Knihkupectví Kosmas najdete v přízemí naproti hypermarketu Albert.

Napsat komentář