Nezařazené

Domácí kávový peeling

V zimním období je velice důležité věnovat své pleti stejnou pozornost, jako například v létě. Pokožka je vystavena rychlému střídání teplot, studenému větru ale i slunci. Nemluvě o rozdílech při přechodu z přetopené místnosti na mráz. Při špatném ošetření pleti se můžete dočkat rychlejší dehydratace, šupinek či popraskaných žilek. Vhodné krémy jsou samozřejmostí, ale proč pleti nedopřát mnohem více?

Dovolili jsme si pro vás připravit jednoduchý návod na kávový peeling, který si zamiluje nejen vaše pleť, ale i tělo. Navíc je příprava tohoto malého zázraku jednoduchá, že jí zvládnete během přípravy ranní kávy nebo čaje. 

Co je k přípravě potřeba? 

Nečekejte seznam, který vás donutí utíkat na velký nákup. Na tento kouzelný lektvar potřebujete pouze kokosový olej a kávu. 

Kávu můžete použít čerstvou přímo z pytlíku či kapslí, nebo tu, z které jste si vynikající nápoj již připravili (v tom případě jen doporučujeme nechat lógr v misce po dobu 24 hodin, aby se usušil). Kávu smícháme s kokosovým olejem v takovém poměru, aby vám vznikla pasta krémové konzistence. 

Máte hotovo? Nechejte celou směs odležet minimálně půl dne, aby se spojila, ještě jednou před aplikací promíchejte. 

Kávový peeling, je obzvlášť šetrný k pokožce, neboť na rozdíl od podobných domácích peelingů s cukrem nebo s pískem u něj nehrozí, že by vás podráždil. A výsledek? Pokožka je zbavená šupinek suché kůže, prokrvená a sametově jemná. Po aplikaci a důkladném očištění pleti doporučujeme pleti dopřát nutnou dávku hydratačního krému. 

Aplikaci doporučujeme jednou týdně. 

Napsat komentář