Jak na to tipy životní styl

Jak z roku 2019 udělat váš šťastný rok

Nový rok 2019 je tady a je na čase vrhnout se na další plánování. Co dělat pro to, aby pro vás byl nadcházející rok ještě lepší a cítili jste se šťastnější, zdravější a žili svůj vysněný život? Tak si vezměte tužku a jdeme na to!

1

Krok č. 1: Správná organizace

Ještě předtím, než začnete, budete potřebovat ty správné pomůcky k plánování. Nemůžete očekávat, že budete plnit jednotlivé cíle, když si je napíšete někde na kousky papíru, které pak ztratíte. Ideální je proto pořídit si tzv. motivační diář. Stanovte si cíle, které víte, že jsou pro vás splnitelné a se kterými se ztotožníte tak, že si je budete vždy a všude pamatovat. Pak si je rozplánujte do jednotlivých měsíců – důležitá data, akce, zkrátka vše, co povede ke splnění ročního cíle.

Krok č. 2 Bilancování

K tomu, abyste se mohli v životě posunout dál je potřeba zároveň ohlédnout se zpátky na právě uplynulý rok. Co se vám povedlo, co ne, na čem je potřeba pracovat, aby pro vás byl další rok úspěšnější a šťastnější? Udělejte si seznam věcí, které je potřeba změnit. Jedině tak máte šanci na to, aby se skutečně něco obrátilo k lepšímu.

2

Krok č. 3 Dívejte se dopředu

Teď se dostáváme k samotným cílům na další rok. A nemluvíme jen o cílech v oblasti vaší kariéry, ale i v oblasti osobního rozvoje. Co do vašeho života přinese více štěstí? Je nějaká aktivita, kterou chcete zkusit a zatím jste se neodhodlali? Nějaké místo, které byste chtěli navštívit? Dovednost, kterou byste se chtěli naučit? Vše si poznamenejte do vašeho motivačního diáře včetně jednotlivých termínů. Například pokud víte, že vás čeká velmi náročný pracovní listopad, naplánujte si na tu dobu i nějaké aktivity, které vám pomohou toto náročné období lépe překonat.

Krok č. 4: Cesta ke štěstí

Tohle přímo souvisí s bodem 2. Udělejte si seznam alespoň 10 věcí, které vás v minulém roce dělaly šťastnými a tyto věci opakujte i v roce následujícím. Například pokud jste rádi cestovali, udělejte si seznam míst, na která byste se rádi podívali v roce 2019.

3

Krok č. 5: Dejte sebe na první místo

Často si mylně myslíme, že dát sebe na první místo znamená dát si vanu nebo udělat pleťovou masku. Pokud ale chcete být i v roce 2019 opravdu šťastní, je potřeba si uvědomit, že nikdo jiný za vás vaše malé bitvy bojovat nebude. Stejně tak, jako si děláte seznam cílů, kterých chcete dosáhnout a věcí, které vás dělají šťastnými, měli byste si udělat i seznam toho, co vás negativně ovlivňuje, a to pokud možno odstranit či alespoň omezit. Ať už jsou to toxičtí přátelé, špatná práce nebo třeba sociální sítě.

Užijte si krásné poslední dny roku 2018 a plni síly a energie vstupte do roku následujícího. Čeká vás v něm plno nových výzev a my vám přejeme, ať se vám daří prožít ho ve zdraví, štěstí, lásce a spokojenosti.

Zdroj fotek: pinterest.com

Napsat komentář