dárky tipy Vánoce

3 tipy, jak kreativně zabalit vánoční dárky

1. Co příroda dala

simple-natural-gift-wrapping-04.jpg

Zdroj: Happy Grey Lucky

Tento způsob balení je nejen hrozně jednoduchý, levný, ale i velmi efektní. Stačí vám k tomu pouze obyčejný hnědý balicí papír, stužka v přírodních barvách – hnědá, krémová, kousek větvičky (nejlépe smrková, kterou najdete v lese nebo koupíte v květinářství či na trhu), obyčejné štítky a případně malé zvonečky, kousek skořice, pomeranče či jiné ozdoby .

Štítky si předem buď orazítkujte svým vlastním vánočním razítkem, pokud nemáte, tak popište jmény. Dárky zabalte do papíru, obmotejte stuhou (nejlépe dvakrát) a uprostřed udělejte mašli. K ní pak můžete ještě přivázat kousek větvičky, skořice, zvoneček nebo i štítek.

2. Vlastní balicí papír

shutterstock_228706288-e1479979303362

Zdroj: Shutterstock.com

Pokud byste chtěli být ještě kreativnější, pak je možné udělat si doma vlastní balicí papír pomocí vyrobených razítek. Stačí k tomu pouze obyčejná brambora, kterou rozpůlíte a na jednu půlku si fixou předkreslíte požadovaný vzor (stromeček, hvězda, zvonek, sněhulák apod.). Nožem pak vzor vyřežete. Takovéto razítko namáčíte v temperové barvě (tu je vhodné dát do misky či na talířek a rozetřít). Pak už jen obtiskujete vzory na balicí papír a před samotným zabalením dárku necháte barvu důkladně zaschnout.

potatowrapping-article-image-1

Zdroj: Baytreedecor.co.za

3. Fotografie místo jmenovky

simple gift wrapping

Zdroj: Burkatron.com

Tenhle způsob balení je naprosto ideální pro malé děti, které ještě neumí číst. Zvolte jednoduchý, jednobarevný balicí papír. Zabalte do něj dárek a nahoru přilepte (nebo připněte) fotku toho, pro koho je určen. Obmotejte vybranou stuhou, přidat můžete opět kousek větvičky, skořici, větší mašli nebo jinou ozdobu. Zaručujeme, že děti budou nadšené.

 

Nezapomeňte, že všechny pomůcky potřebné pro originální zabalení dárku najdete rovněž u nás v Galerie Butovice v prodejnách McPen papírnictví, Albert, Pepco nebo Jysk.

Napsat komentář