úklid tipy Vánoce

5 věcí z kuchyně, kterých byste se měli ihned zbavit

Advent je tady a vy už se určitě připravujete na pečení vánočního cukroví. Než s tím ale začnete, udělejte si vánoční úklid v kuchyni a bude se vám péct daleko lépe.

 

Vytřiďte si kuchyňské náčiní a zbavte se všeho, co máte dvakrát nebo třikrát

Kuchtíci v kuchyni samozřejmě potřebují víc vařeček, ale otvírák každému z nás stačí jen jednou. Seřaďte si všechny kuchyňské šuplíky a vytřiďte všechny přebytečnosti.

 

S papíry do sběru

Přetéká váš vrchní šuplík vytrženými stránkami s recepty a meníčky z restaurací? A přitom, když jdete vařit nový recept, hledáte si ho na internetu stejně, jako když si objednáváte jídlo z vaší oblíbené restaurace. Vyhoďte nepoužívané papíry do sběru a udělejte si místo na potřebnější věci.

 

Pryč s nashromážděnými minibalíčky z restaurací a hotelů

Shromažďujete doma pytlíčky s cukrem, solí, pepřem nebo třeba vlhčené ubrousky a pak je nikdy nepoužijete a jen se vám hromadí ve skříňce? Pryč s nimi! Na pepření a solení jistě používáte designové solničky, a to nemluvíme o cukřence že?

 

Plastové nádoby na potraviny

Zvedněte ruku, kdo má celou jednu skříňku plnou plastových krabiček, kterým chybí víčka, jsou prasklá nebo už dlouhým používám změnila barvu na zcela neurčitou. Všechny takové krabičky vyhoďte a nechte si jen ty, které opravdu používáte.

 

Rozbité hrníčky

Určitě máte někde hluboko vzadu na poličce ze sentimentu schovaných pár hrníčků bez ucha a s prasklinami. Možná si do nich házíte drobné z kapes nebo odpadnuté knoflíky. Rozhodně se vám na ně ale práší a už dávno ztratili svůj účel. Teď je pravý čas, abyste je odnesli kontejneru. Nebojte, na jejich místo určitě poputuje nový, který na vás čeká pod stromečkem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář