Jak na to krása

3 jednoduché tipy, jak prodloužit život vašim kosmetickým pomocníkům

Určitě se vám někdy stalo, že vám spadla úplně nová paletka očních stínů nebo že jste nechaly trochu pootevřenou vaši oblíbenou řasenku a ta vyschla a začala na řasách nechávat nepěkné slepené chuchvalce.

Máme pro vás jednoduché triky, jak prodloužit životnost vašim oblíbeným kosmetickým produktům a vy tak ušetříte své úspory.

b2ff741f257b7fd712dacb146c7ca74e

Zdroj: Pinterest

Zachraňte řasenku solným roztokem

Pokud vám začne řasenka vysychat ještě dlouho před datem spotřeby, prodloužíte její životnost celkem jednoduše. Stačí přidat pár kapek solného roztoku, což je vlastně – světe div se – obyčejný roztok na kontaktní čočky. Před každým použitím přidejte do tubičky řasenky jednu až dvě kapky roztoku na kontaktní čočky, lehce protřepejte a řasenku naneste. Snadné že?

foundation

Zdroj: Pinterest

Zlepšete konzistenci make-upu pomocí pleťového krému

Najít správný odstín make-upu je velký oříšek sám o sobě. Abyste pak ještě trefily konzistenci make-upu, která vám bude přesně vyhovovat může být přímo nadlidský úkol. Pokud se vám zdá váš make-up až příliš hutný, můžete ho zředit tím, že ho smícháte s vaším krémem na obličej. Aplikace pak bude daleko snazší a pleť zůstane hezky hydratovaná.

c694a57bc0b03ba8dad1d32fae7d406a

Zdroj: Pinterest

Schovejte si poslední zbytečky kosmetiky v plastových krabičkách

Zbývá vám z vaší oblíbené rtěnky nebo make-upu už poslední zbytek, ale v původním balení je těžké se k němu dostat. Pořiďte si v drogerii cestovní nádobky na kosmetiku a přendejte do nich zbytky vašich oblíbených výrobků. Snadno pak můžete využít celý obsah jejich balení.

Napsat komentář