Jak na to životní styl

Jak správně čistit čalouněný nábytek

Ať už chcete prodloužit životnost drahého kousku nábytku nebo osvěžit vzhled starších kousků, pravidelným čištěním odstraníte nečistoty ještě předtím, než se usadí hluboko do čalounění. Máme pro vás rychlé tipy, jak osvěžit látku a zabere vám to jen čtvrt hodiny.

calouneni.PNG

1. Odsávání pomocí vysavače

Na běžný vysavač nastavte nástavec na čalounění a pak pravidelným pohyby zleva doprava v překrývajících zdvizích postupujte po celé části čalounění. Pro jemnější tkaniny snižte výkon vysavače. Na této technice si dejte záležet obzvlášť u tkanin jako je semiš, samet a manšestr.

 

lux.Png

Vysavač Electrolux ECS54B Classic Silence, ELECTROWORLD, 2699 Kč

 

2. Odstranění skvrn

Vysávání zbaví tkaninu prachu a podobných nečistot, na skvrny je ale potřeba použít odstraňovač skvrn, který seženete například v prodejně dm. Tkaninu posypte práškem a zakapejte malým množstvím vody. Nechte chvíli působit a pak krouživými pohyby skvrnu odstraňte. Nakonec otřete suchým hadříkem.

 

cistic skvrn.PNG

Odstraňovač skvrn Denkmit, dm, 79,90 Kč

 

3. Konečné čištění

Připravte si roztok teplé vody a tekutého bílého pracího prášku, tak aby vzniklo dostatek pěny. Do pěny namočte měkký kartáč na čalounění a velmi jemně začněte čistit celou čalouněnou část nábytku. Pozor, látku nesmíte namočit, na čistění používejte pouze pěnu. Nakonec nechte látku úplně vyschnout než začnete nábytek opět používat.

 

Napsat komentář