účesy krása

5 chyb, které děláme se svými vlasy

Závidíte modelkám jejich nekonečně dlouhé hřívy a vlasy plné lesku? Vyvarujte se základních chyb, které občas dělá každá z nás a za chvíli budou závidět ony vám!

 

gumicky.PNG

Gumičky do vlasů, dm, 79,90 Kč

1. Vázání vlasů do culíku každý den

Pokud si svazujete vlasy každý den do culíku, vlasy se začnou lámat v té oblasti, kde vlasy drží pevná gumička. Pokud jsou vlasy utaženy opravdu pevně, vlas se může dokonce poškodit až na folikulu, což způsobí postupnou ztrátu celé vlasové cibulky. Při dlouhodobém utahování pak může dojít k permanentní ztrátě vlasů. Pokud se culíku přese jen nevyhnete, používejte speciální gumičky, které neničí vlasy.

 

2. Utrácíte spoustu peněz v kadeřnickém salónu, ale doma na sobě šetříte

V kadeřnictví si dopřáváte kvalitní služby, barvení vlasů a vyživující masky. Doma pak ale používáte obyčejné šampony a kondicionéry z drogerie. To ale není správné, naopak právě ta dlouhodobá domácí péče by měla být co nejkvalitnější. Výrobky z drogerie jsou sice levnější, ale protože obsahují levnější látky, které v dlouhodobém horizontu vaše vlasy poškozují. Investujte tedy do kvalitních kosmetických přípravků, které vám doporučí váš kadeřník.

 

maska na vlasy

Maska na vlasy, dm, 379 Kč 

3. Používáte masky na obličej, ale ne na vlasy

Určitě si jednou týdně dopřejete chvilku pro sebe, vyčistíte si obličej a nanesete si vyživující masku. Nezapomínejte, že vlasy potřebují stejnou výživu jako pokožka, a to znamená i stejnou péči. Vzpomeňte si při svém dnu pro sebe i na vlasy a pravidelně si nanášejte masku na vlasy, kterou pak jednoduše opláchnete vodou. Vaše vlasy vám za to brzy poděkují.

 

 

ebelin kartac.PNG

Kartáč na rozčesávání vlasů, dm, 249 Kč

4. Rozčesáváte si vlasy až po umytí

Musíme mít na mysli, že vlasy jsou nejkřehčí, když jsou mokré. Pokud tedy rozčesáváte vlasy až po umytí, spoustu se jich poláme a vypadá. Rozčesávejte vlasy vždy před mytím, a když jsou vlasy mokré, používejte jen hřebeny s velkými zuby nebo kartáče určené přímo na vlhké vlasy.

 

hreben ebelin.PNG

Hřeben s velkými zuby, dm, 69,90 Kč

5. Používáte jeden a ten samý šampon celý život

Pokud jste si oblíbili jeden šampon a ten používáte už 10 let, je na čase udělat změnu. Vlasy si po čase zvyknou a začnou být matné a bez života. Je dobré mít několik různých šamponů s různými účinky, jako hydratační, pro lesk vlasů, ochrana barvených vlasů, pro objem atd., a střídat je.

 

 

 

 

Napsat komentář