Jak na to

Jak se zbavit všech možných skvrn – 2. díl

V pondělí jsme vám poradili, jak se zbavit skvrn od všech možných nápojů a jídel a dnes se podíváme na ty další.

Lak na nehty

Položte látku se skvrnou na čistý papírový ubrousek tou stranou, kde je skvrna, a pokapejte skvrnu odlakovačem s acetonem. Postupně vyměňujte papírové ubrousky, aby co nejvíce nasávaly odlakovač společně s barvou z laku. Nakonec látku opláchněte studenou vodou.

 

70. How to remove lipstick from shirt

Zdroj: Pinterest

Rtěnka

Postříkejte skvrnu lakem na vlasy a nechte 10 minut vstřebat. Poté otřete vlhkým hadříkem.

 

Tráva

Skvrnu od pokapejte octem a čistou houbičkou skvrnu třete. Poté opláchněte studenou vodou a dejte vyprat na běžný program do pračky.

 

gallery-1501164073-grass-stains

Zdroj: Pinterest

Hlína

Přebytečné kousky seškrábejte nožem, když bude skvrna zaschlá. Poté aplikujte jemný čistící prostředek a vyčistěte skvrnu pomocí jemného kartáčku. Pokud nějaké skvrny zůstanou, použijte ocet stejně jako u skvrny od trávy.

 

Vosk ze svíčky

Položte kostku ledu na skvrnu a nechte vosk zmrznout, poté co nejvíce vosku opatrně seškrábejte nožem. Zbylý vosk, který je hluboko v tkanině odstraňte tak, že na skvrnu přiložíte pečící papír a místo přejedete žehličkou, teplo by mělo vosk roztavit a ten se vpít do papíru na pečení.

 

kak-ubrat-vosk-s-odezhdy-1

Zdroj: Pinterest

Barva

Vezměte čistý papírový ubrousek a setřete co nejvíce barvy. Poté použijte roztok horké vody a běžného čistícího prostředku a houbičkou se snažte skvrnu odstranit. Nakonec látku vyperte na běžný program v pračce.

 

Napsat komentář