Jak na to

Jak se zbavit všech možných skvrn – 1. díl

Ať už máte doma děti, zvířecí mazlíčky nebo prostě jen špatný den, určitě se čas od času potýkáte se skvrnami na oblečení a jak se jich co nejlépe zbavit. Shrnuli jsme ty nejčastější skvrny a osvědčené recepty jak s nimi pryč.

stain-removal-hacks-and-tips-hero

Káva

Přiveďte vodu k varu a potřísněnou látku opatrně přelijte horkou vodou. Pokud káva obsahovala mléko nebo cukr, po přelití horkou vodou použijte prací prostředek na předpírku nebo jádrové mýdlo. Poté látku vyperte v pračce na běžný program.

sul na skrvny

Sůl na skvrny, dm, 27,90 Kč

Červené víno

Nasypte na skvrnu sůl a chvilku počkejte. Poté opatrně přelijte vařící vodou.

Bílé víno

Skvrnu nejlépe vyčistíte pot tekoucí studenou vodou a poté dočistěte žlučovým mýdlem.

zlucove mydlo

Žlučové mýdlo, dm, 16,90 Kč

Ovocný džus

Skvrnu vyčistěte pomocí roztoku vody a žlučového mýdla. Pokud skvrna zcela nepustí, použijte čistý ručník a roztok vody s čistícím přípravkem s amoniakem.

Lesní ovoce

Nejdříve nožem očistěte všechny přebývající kousky ovoce a poté skvrnu vyčistěte peroxidovým roztokem určeným pro praní.

Čokoláda

Nožem opět odstraňte přebytečné kousky a zbylou skvrnu vyčistěte roztokem vody a žlučového mýdla.

Žvýkačka

Na žvýkačku přiložte kostku ledu a nechte chvíli působit, aby žvýkačka zmrzla. Poté nožem seškrabte co nejvíc žvýkačky pryč. Na zbytek skvrny použijte glycerinové mýdlo nebo jakýkoli čistící přípravek s glycerinem.

predpirka

Sprej na předpírku proti skvrnám, dm, 39,90 Kč

Zmrzlina

Skvrnu vyčistěte pod tekoucí studenou vodou, poté použijte běžný čistící prostředek a látku přeperte ve studené vodě.

Rajčatová omáčka

Nožem odstaňte přebytečné kousky a poté vyčistěte žlučovým mýdlem a čistým ručníkem. Pokud skvrna zcela nepustí, pokapejte zbytek skvrny trochou bílého octa a nechte chvíli působit, opláchněte vodou, a nakonec vyberte v pračce na běžný program.

zlucove mydlo tekute

Žlučové mýdlo tekuté, dm, 39,90 Kč

Hořčice

Vyčistěte skvrnu bílým octem a poté aplikujte roztok vody a žlučového mýdla a nechte působit 15 minut a opláchněte vodou.

Kečup

Vezměte malý kartáček, skvrnu pokapete bílým octem a jemně začněte kartáčkem skvrnu čistit. Poté opláchněte studenou vodou.

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář