make-up životní styl

Jak si udržet mladistvou pleť

Stárnout s grácií není ztracené umění, je jen zapomenuté. A my jsme pro vás připravili pár rad a tipů, jak si ho znovu osvojit. Stárnutí kůže je z velké většiny způsobeno faktory životního prostředí, což jsou příčiny, které můžeme mít pod kontrolou, aniž bychom museli přistupovat k drastickým krokům, jako jsou skalpel a jehly.

6f2e5a92fc64b2aa40d9a0ef9c7bd5da.jpg

  1. Každý den používejte opalovací krém. Sluneční paprsky jsou příčinou předčasného stárnutí. Ultrafialové světlo ze slunce nebo solária totiž rozkládá kolagen a elastin, látky, které udržují pokožku hladkou a pevnou. Chcete-li minimalizovat poškození a vrásky, chraňte se před sluníčkem.
  2. Vyvarujte se zakouřenému prostředí a pokud jste vášnivý kuřáci, zvažte omezení kouření. Kouř z cigaret vás stejně jako slunce bombarduje volnými radikály, které v pokožce rozkládají kolagen a zpomalují její schopnost se léčit. Pro zamezení poškození kožních buněk jsou ideální výrobky obsahující antioxidanty, jako je vitamín C, vitamín E a zelený čaj, které neutralizují volné radikály.
  3. Snažte se omezit přílišnou mimiku. Opakující se výrazné mimické pohyby vedou postupem času k hlubším liniím v obličeji. Neznamená to, že byste měli přestat ukazovat své emoce, ale pokud pravidelně žvýkáte nebo kouříte, rozbíjíte si tak kolagen v pokožce okolo úst a začnou se ta tak tvořit hlubší vrásky.
  4. Přestaňte s nípáním! I když je někdy těžké odolat, omezte to. Jak kůže stárne, snižuje se jí schopnost léčit se a jizvy po akné později vypadají jako vrásky. Pokud trpíte na akné, pleť si čistěte a užívejte doporučenou medikaci, ale pupínky zbytečně nenípejte.
  5. Používejte na no krém proti stárnutí. Tyto krémy obsahují látky, které povzbuzují kůži, aby se sama obnovila, vyhlazovala jemné linie a pomáhala opravovat poškození sluníčkem.
  6. A na závěr si pamatujte hlavně toto: Všechno so děláte pro svou tvář, byste měli opakovat i pro krk, hruď a ruce. Jsou to primární oblasti, kde se stárnutí projevuje stejně jako na obličeji. Proto nezapomínejte tyto místa hydratovat. Hydratovaná pokožka vypadá plně a hladší.

Napsat komentář