Jak na to móda

Jak často by se měla prát podprsenka?

Některé z nás dávají prát podprsenku po každém nošení, někdo po třech nošeních, někdo si stanovil týdenní interval. Jak často by se ale měly skutečně prát a jakým způsobem? Udělali jsme pro vás menší průzkum.

podprsenka lindex

Podprsenka, LINDEX, 499 Kč

Většina názorů říká, že by se měla podprsenka prát po každém nošení. Důvod? Podprsenku máte na sobě deset až dvanáct hodin denně a oblečení za tuto dobu do sebe nasákne všechny nečistoty, pot, oleje z kůže i deodoranty. Toto všechno pak působí na látku tak, že ztrácí pružnost a rychleji se opotřebuje. Proto je důležité, co nejčastěji látku čistit, aby se maximalizovala její životnost.

podprsenka hm

Podprsenka, H&M, 499 Kč

Pořád ale musíme myslet na to, že podprsenky, obzvlášť ty dražší, jsou z jemných látek, krajek. Není tedy dobré prát podprsenky v pračce na normální program. Doporučuje se, aby se podprsenky praly ideálně v ruce, neždímaly se, pověsily se a voda se nechala vykapat. Není potřeba žádné zdlouhavé praní. Navíc se nedoporučuje prát v extra pěnícím pracím prostředku, v každé drogerii najdete tekutý prací prášek na jemné prádlo, který nejlépe ochrání jemné tkaniny. Pokud chcete čas od času hodit podprsenky do pračky, určitě ale využijte prací sáčky na jemné prádlo a na pračce zvolte jemný program.

dm praci prasek.PNG

Prací prášek na jemné prádlo, dm, 49,90 Kč

Praním podprsenek to ale nekončí, po vyprání je důležité podprsenky ještě správně uložit, aby vám vydržely co nejdéle ve správném tvaru. Podprsenky nijak nestáčejte ani nevkládejte jeden košíček do toho druhého. Nejlepší je, když položíte jednu podprsenku za druhou, stejně jak je mají srovnané v obchodech se spodním prádlem. Jedině tak docílíte toho, aby se vám nijak nezničil tvar kostic a neponičila jemná krajka.

Napsat komentář