Jak na to

Jak udržet oblečení co nejdéle jako nové

Když se budete o svoje kousky v šatníku starat s láskou, odmění se vám za to a vydrží vám klidně i celý život. Každý materiál vyžaduje jinou péči a my jsme pro vás připravili tipy, co je dobré a co naopak není pro jednotlivé materiály a střihy.

Kožené boty

NE: Nenechávejte boty v plastových krabicích, které mohou zadržovat vlhkost a poničit tak kůži.

ANO: Zvykněte si se o boty pravidelně starat, čistěte je a používejte krém na boty. Navíc pravidelné užívání impregnace zvýší životnost kůže. Uvádí se, že by se v zimě měli kožené boty impregnovat každý týden.

krem na boty.jpg

Krém na boty, DEICHMANN, 79 Kč

Bílé trička

NE: Nebojte se častého praní. Bavlna a len jsou neskutečně odolné látky a nejlepší způsob, jak se zbavit skvrn je hloubkové čištění.

ANO: Asi každý zná, že po chvíli nošení bílého trička se začnou tvořit žluté skvrny v podpaží od antiperspirantu. Než dáte tričko do pračky, předeperte si tyto skvrny zubní pastou nebo jedlou sodou a vodou a nechte působit asi 30 minut. Pak vyberte na běžný program v pračce.

jedla soda

Čistič jedlá soda, dm, 59,90 Kč

 

Podprsenky

NE: Nedávejte podprsenky do sušičky.

ANO: Podprsenky je nejlepší prát v ruce. Pokud je chcete prát v pračce, dávejte je do speciálních pracích sáčků pro jemné prádlo. Košíčky si nejlépe zachovají tvar, když je budete ukládat do jedné řady stejně, jak to mají v prodejnách. Určitě je nesmotávejte do „kuliček“, jak je určitě u spousty z vás zvykem.

prací sáček

Sáček na praní jemného prádla, LINDEX, 199 Kč

Punčochy

O punčochy byste se měli starat stejně jako o podprsenky. To znamená žádná sušička, praní v ruce nebo s pracím sáčku na jemný program.

 

Napsat komentář