móda

Back to business

Léto nám pomalu končí a začíná pracovní sezóna. V minulém příspěvku jsme se věnovali speciálně mužům a radili, co oblékat do práce. Dneska se proto zaměříme na jejich něžné polovičky, dámy. Je obecně známo, že ženy mají na výběr z daleko víc možností, co si do práce obléknout. Což ale nemusí být vždy pozitivní, protože občas příliš možností na výběr může dopadnout stejně jako jídelní lístek o padesáti stránkách, a vy pak doma ráno stojíte před šatní skříní a v hlavě se vám honí klasická věta „Nemám co na sebe!“. Proto jsme pro vás dnes připravili článek o základních kouscích šatníku, které by měla mít doma každá z nás, protože tyto kousky zkombinujete hravě s čímkoli a vždy budete vypadat skvěle a stylově.

 

 

Lindex sako

Sako, LINDEX, 1599 Kč

1. SAKO

Lehce projmuté sako v tmavší barvě je číslo jedna, které by vám v šatníku určitě nemělo chybět. Unosíte ho ke kalhotům, sukni i šatům a parádu v něm uděláte i s džínami a teniskami. Investujte do dobře padnoucího saka z kvalitního materiálu, to vám totiž vydrží celý život.

 

 

hmgoepprod (1)

Trenčkot, H&M, 1499 Kč

2. TRENČKOT

Když vám začne být zima v saku, vyměňte ho za trenčkot. Funguje úplně stejně a platí u něho stejná pravidla. Kvalitní materiál, správný střih a máte kousek na celý život. Ráno ho vezměte na běhání po městě k džínům, odpoledne na schůzku k elegantnímu kostýmku a večer k večerním šatům do divadla.

 

 

hmgoepprod

Triko, H&M, 249 Kč

3. BÍLÉ TRIČKO

Bílé tričku je základ. Sehnat ale dobře padnoucí bílé triko, které neztratí tvar po jednom vyprání, může být nadlidský úkol. Důležité je, aby mělo správnou gramáž bavlny, aby neprosvítalo spodní prádlo a drželo si tvar. Musíte koukat i na šířku a délku trika. Šířka je důležitá proto, aby vás příliš široké triko nezakulacovalo, a délka proto, aby když se budete v tričku hýbat, tak aby se vám nevykouklo to, co nechcete. Za takové triko si musíte trochu připlatit, ale s trochou štěstí se dá sehnat v prodejně H&M nebo Lindex.

 

 

Lidex jeans

Džíny, LINDEX, 799 Kč

4. DENIM

Džíny můžou působit jako záchranný kruh, protože když nevíte, co obléknout, sáhnete po džínách. Narazit ale na správně padnoucí džíny je oříšek. Musí mít perfektní barvu, která vám lichotí a vytvoří nekonečné dlouhé gazelí nožky. Správnou velikost kapes, malé nebo příliš zdobené kapsy vám zadek opticky zvětší, příliš velké kapsy vám zase z pozadí vytvoří neforemnou plochu. Poslední, ale neméně důležitý bod je střih kalhot. Dávejte pozor na bokovky, protože vylézající madla lásky nejsou sexy. Kypřejší tvary tak lépe schováte do kalhot s vyšším pasem. Tvar nohavic je taky velká věda, ideální a nejvíce lichotivé jsou džíny s rovným střihem – tzv. roury. Schovají totiž malé nedokonalosti, ale zároveň hezky vytvarují zadeček.

 

Napsat komentář