Jak na to móda pro muže

SPECIÁL PRO MUŽE: Do pracovního nasazení v plné parádě

Venku nám začal podzim a ty z vás, kteří už mají po všech dovolených, čeká plné pracovní nasazení stejně jako nás. Pro to, aby jste se v práci cítili příjemně, občas neuškodí trochu obnovit šatník. A protože vyznat se ve všech možných dress codech jednotlivých společností je občas obtížné, připravili jsme pro vás tři základní pánské pracovní dress cody, podle kterých se můžete orientovat.

 

Snímek1

Vlněné sako, 3999 Kč; Vlněné kalhoty, 1299 Kč; Košile, 599 Kč; Kravata, 299 Kč; Kožené polobotky, 1799 Kč; Kožený pásek, 399 Kč; Hodinky, 949 Kč; vše H&M

Corporate

Nejstriktnější a podléhající nejvíce pravidel je dress code „corporate“. Jak už název napovídá, platí zejména ve velkých společnostech – korporacích, kde mají popis dress cody většinou ve svých stanovách. Pro muže takový dress code znamená dobře padnoucí oblek v tmavších barvách jako tmavě modrá, šedá nebo hnědá. Pozor, není to černá barva! Černý oblek patří na večerní události, přes den je určen pouze na pohřeb. K tomu oblékněte bílou košili s dlouhým rukávem, dlouhý rukáv ostatně platí u všech košilí v následujících dress codech. Kravatu laďte k barvě obleku, ale vyvarujte se příliš výrazným barvám nebo vzorům. Tento základ už jen dolaďte koženým páskem a klasickými koženými polobotkami. Při výběru bot a pásku platí jednoduché pravidlo, že barva bot by měla ladit s barvou pásku. Není však nutné zůstávat jen u černé barvy, klidně to střídejte i s tmavší hnědou. A nezapomeňte na správné ponožky, k obleku vždy vysoké ponožky, ideálně sladit  s barvou kalhot, tak budete totiž opticky působit vyšší.

 

 

Snímek2

Dvouřadé sako, 2999 Kč; Kalhoty, 699 Kč; Košile, 599 Kč; Kapesníček do klopy, 299 Kč; Kožené polobotky, 1799 Kč; Kožený pásek, 599 Kč; Hodinky, 949 Kč; vše H&M

Business casual

Business casual je odlehčenější styl odívání. V některých společnostech je dovolen pouze na takzvané „casual Fridays“, někde je ale určen jako hlavní dress code na každý den. Pro tento styl není nutný klasický oblek, můžete sladit sako a kalhoty v různých barvách. Kalhoty si vyberte ve střihu chino a k tomu slaďte sako v sportovnějším střihu a pro ty odvážné zkuste třeba dvojřadé sako. Nebojte se ani vzorů a barev, tento styl už není tak striktní jako corporate. Stále byste ale měli nosit kožený pásek a polobotky, opět ideálně barevně sjednotit. Košili vyberte ve světlých barvách a není nutné doplňovat kravatou, stačí třeba jen kapesníček do klopy.

 

 

Snímek3

Kalhoty chino, 699 Kč; Svetr, 599 Kč; Košile, 399 Kč; Boty, 799 Kč; Kožený pásek, 599 Kč; Náramek, 249 Kč; vše H&M

Smart casual

Nejvíce uvolněný styl, takzvaný smart casual. Jak už název napovídá, smart – chytrý, tento styl by měl být hravý a chytře sladěný. Zde už není nutné sako, stačí svetr nebo kardigan, a nejsou nutné ani kožené polobotky, klidně je vyměňte za kožené tenisky nebo mokasíny. Pokud zvolíte sako, nemusíte se škrtit v košili, ale oblékněte si jednoduché bílé tričko. Neplatí zde už žádná výrazná barevná omezení, barvy vyberte tak, abyste se v nich cítili dobře.

Napsat komentář