Jak na to

Jak udržet bílé tenisky bílé?

Podle předpovědi to vypadá na krásné babí léto a my si tak můžeme ještě chvíli užívat bílých tenisek a nemusíme se hned balit do kozaček. Po pár procházkách ve spadaném listí to už ale většinou s bílou barvou nemá nic společného. Co dělat, aby tenisky zůstaly co nejdéle zářivě bílé a působily novým dojmem? Máme pro vás pár tipů, jak je udržovat čisté, aniž byste je musely po třech dnech házet do pračky (což sice taky děláme, ale moc dobře víme, že to pro ně není zrovna to nejlepší řešení…).

white-sneakers.c61iwu.original.jpg

  • Čistící guma – naprostá nezbytnost v péči o obuv. Guma na sebe nabaluje nečistoty, které se následně odrolují. Nepotřebujete k ní nic dalšího, celou práci udělá sama. Ať už jsou vaše tenisky s gumou, nebo jen plátěné.
  • Ocet– pokud gumu zrovna nemáte po ruce, vyzkoušejte osvědčený čistící prostředek našich babiček – klasický ocet. Nalijte ho na hadřík, nebo kuchyňský ubrousek a šetrně drhněte špinavá místa.
  • Zubní kartáček– skvrna stále nemizí? Je čas vytáhnout starý zubní kartáček, dát na něj trochu šetrného šamponu a nečistoty jemně masírovat, dokud nezmizí.
  • Bílý lak– některé skvrny z bílých tenisek prostě nevyčistíte. Pro tyto případy je tady bílý lak, kterým můžete inkriminované místo přelakovat a nikdo nic nepozná.
  • Vyperte tkaničky– zašedlé tkaničky mohou navodit dojem ušmudlaných bot. Tkaničky vyperte, případně namočte do sava.
  • Nenechávejte tenisky venku– raději je nechejte uschnout uvnitř, slunce by mohlo bílou gumu tenisek zbarvit do žluta a té se zbavíte jen velmi těžko.

 

No a když už je opravdu nejhůř… Tak si kupte nové!:) Protože ve špinavých botách na nikoho dobrý dojem neuděláte.

Napsat komentář