děti Jak na to léto

Povinná výbava pro prvňáčky

Začátek školního roku se pomalu blíží a nervózní začínají být nejen děti školou povinné, ale i rodiče, kteří tento rok povedou svoje potomky do první třídy. Aby ten nástup byl o něco jednodušší, připravili jsme pro vás tipy, co by vám v povinné školní výbavě určitě nemělo chybět.

 

batoh.jpg

Školní set, MALL.CZ, 1499 Kč

1. Aktovka nebo batoh?

Přemýšlíte, jestli zvolit klasickou školní brašnu nebo batoh? Rozhodnutí byste měli určitě zkonzultovat i s vaším potomkem, je důležité, aby se mu školní taška líbila a nosil ji rád. Nejdůležitější bod, na který byste ale určitě neměli zapomenout, je ergonometrické tvarování zadní části a zároveň zvolit co nejlehčí variantu. Děti budou nosit těžké učebnice a je důležité, aby si neničily záda.

 

penál

Penál, MALL.CZ, 439 Kč

2. Penál

Na první stupeň je lepší zvolit klasický penál, kde má každá tužka i pastelka své místo. Pro prvňáčka je na začátek nejlepší, aby měl vše přehledně rozdělené. Navíc je dobré, aby si děti udržovali v penále pořádek a přirozenou cestou se tak učily povinnostem.

 

 

penál 2

3. Psací potřeby

Ideálním vynálezem pro prvňáčky jsou nelámavé pastelky, které přežijí všechny možné školní tahanice. Pokud seženete, investujte do trojhranných tužek a per. Začínajícím pisálkům se budou pohodlně držet a naučí se s nimi snadněji psát.

 

desky.jpg

Desky na sešity, MALL. CZ, 199 Kč

4. Desky na sešity

Určitě si pamatujete ze svých školních let ohnuté rohy u sešitů a každodenní kárání od paní učitelky i maminky. Takzvaným oslím rohům snadno předejdete pořízením desek nebo boxů na sešity. Dnes se prodávají ve všech možných velikostech a motivech, nechte vaše děti zapojit do výběru, budou je pak v tašce nosit raději.

 

 

Napsat komentář