dovolená děti prázdniny

Hry pro děti na chalupu

Čeká vás dovolená s dětmi na chalupě? Určitě máte naplánováno spoustu výletů a aktivit. Někdy se počasí prostě nevydaří a některé dny musíte strávit zavření s dětmi doma. No a pokud zrovna nemáte na chalupě zásobu stolních her a karet, děti se po chvíli začnou nudit. Abyste takové chvíle přežili vy i vaši potomci ve zdraví, máme pro vás tipy na tři hry, se kterými se určitě ani jeden člen rodiny nudit nebude.

 

1f2a09c14ad6b525c3202019da383abd.jpg

 

Tři slova

První hráč si myslí jakékoli podstatné jméno. Potom ho pošeptá druhému hráči, a ten ho zašifrovaně pomocí tří slov vysvětlí ostatním. Musí si dát ale pozor, aby v zašifrovaných slovech nepoužil jakoukoli formu původního tajného podstatného jména.

První pošeptá například „židle“ a druhý hráč to pak ostatním vysvětlí jako „nábytek na sezení“.

 

Co se změnilo?

Nejprve vyberte jednu místnost, ve které se hra bude odehrávat a zvolte kapitána hry. Pak si ostatní pečlivě prohlídnou zvolenou místnost a za daný časový limit jdou všichni za dveře. Uvnitř zůstane pouze kapitán, který v místnosti něco změní, například posune židli nebo vymění hrnky. Pak zavolá ostatní soutěžící zpátky a musí hádat, co se v místnosti změnilo. První, kdo to uhodne se stává kapitánem a celá hra se opakuje.

 

Písmenkování

Rozdělte se na dvě skupiny a určete dvě písmenka z abecedy. Každý tým má jedno písmenko a v daném časovém limitu musí najít co nejvíce věcí, které začínají právě na toto písmenko. Vyhrává ta skupina, která nasbírá více věcí.

 

Pohádková pantomima

Sepište si na papírky názvy pohádek, které všichni znáte. Pak vytvořte dvojice, jeden člověk z dvojice si vytáhne papírek, ale nikomu ho neukáže a pokusí se pantomimicky předvést pohádku podle papírku. Hádají všichni, pokud to dříve uhodne druhý z dvojice, body získává právě tato dvojice, pokud uhodnou ostatní, získávají body ostatní.

 

 

 

 

 

Napsat komentář