pro muže sport

SPECIÁL PRO MUŽE – Jak se starat do jízdní kolo

K létu patří nepochybně cyklistika a ať už jste zkušený cyklista, nebo s tímto sportem teprve začínáte, určitě se vám budou hodit nějaké tipy, jak si takové kolo udržet v perfektním stavu.  Aby totiž výlety na kole byly příjemné a bezproblémové, je potřeba věnovat jízdním kolům trochu času a péče.

 

193739400

Odolné mazivo do extrémních podmínek Cross Country, Intersport, 269 Kč

Po zakoupení kola je potřeba kolo zajet, což znamená najet s ním přibližně 100 km. Po takto najetých kilometrech by se mělo dát jízdní kolo na garanční prohlídku do profesionálního servisu. Po prvních ujetých kilometrech je totiž normální, že se na kole povolí šroubky a matičky a další části. V servisu se pak všechno prohlédne a seřídí. Většina prodejen poskytuje tuto garanční prohlídku zdarma.

 

193715300

Zařízení na čištění řezězů, Intersport, 299 Kč

Kromě garančních prohlídek je ale nutné si kolo kontrolovat i doma. Ideálně po každé jízdě by se neměla vynechat kontrola stavu plášťů, seřízení brzd a vycentrování kol. V týdenním plánu je pak potřeba provést dotáhnutí čepů odpružení, třmenů a kotoučů, kontrolu tlaku v pláštích a namazat řetěz a kluzáky odpružené vidlice. V měsíčním intervalu byste měli kolo pravidelně umýt, zbavit prachu a vysušit. Dávejte pozor na malé části, které spíše než hadicí, omyjte mokrým hadříkem nebo kartáčkem. Při čištění nezapomeňte ani na řetěz a převodové mechanismy.

 

193755730

Sada imbusových klíčů Author, Intersport, 599 Kč

V půlročním až ročním intervalu je pak na řadě výměna brzdových špalíků a destiček, popřípadě řetězu a kompletní promazání celého kola.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář