děti sport životní styl

Jak nadchnout děti pro sport

V dnešní době počítačů, tabletů a mobilních telefonů je čím dál víc těžší ukázat dětem, že se zábava dá zažít i jinde než před obrazovkou, o to víc, když by to mělo být při sportu. Aby byl pro naše potomky sport jasnou součástí života, je potřeba je k němu vést už od malička. U některých dětí to může být ze začátku těžší, proto vyzkoušejte naše tipy, jak dětem sport přiblížit hravou formou.

Pro úplně malé děti nemusíte vymýšlet žádné složité sportovní aktivity. Stačí, že budou mít samy chuť stavět pevnosti z polštářů a skákat do nich. Nebo budou s kamarády hrát na schovku nebo babu a chvilku se proběhnou. Když ale máte doma malého lenocha, který se s kamarády proběhnout nechce, je potřeba ho trochu popostrčit. Zkuste ho motivovat nějakou výzvou, třeba kdo bude rychleji u mostu, když jste na procházce a podobně.

88bd3b195f5a995e603ec9d3a97c4dd4

Zdroj: Pinterest

Když už máte ratolesti v předškolním věku, nebo zrovna začínáte se školní docházkou, je ideální je přihlásit do odpoledních sportovních kroužků. Zapojte děti už do výběru sportu, vzbudíte v něm zvědavost a bude se cítit dobře, když si bude moc vybrat svoje koníčky samo. Na začátku září bývají vždy ve sportovních střediscích dny otevřených dveří, kde si můžou děti i dospělí všechny možné sporty vyzkoušet. Mějte na paměti to, že vaše dítě může zajímat i jiný sport, než který umíte vy. Proto jim dejte volnost ve výběru.

Důležité je, aby sport dítě bavil. Náplň kroužku nesmí být na začátku zaměřena na výkon, smyslem je, aby se dítě začalo o daný sport zajímat, aby pochopilo pravidla a naučilo se pravidelnosti.

Výběrem kroužku to ale nekončí. Rodiče by se měli o sport, který jejich dítě provozuje, zajímat. Tak dítěti ukážete, že to, co dělá, je opravdu důležité. Pokud to je možné, běžte se občas podívat na trénink. A až bude první zápas nebo vystoupení, určitě byste tam neměli chybět.

b01d2da128af242b93a0c503a6c2fe6a

Zdroj: Pinterest

Nenechávejte ale vše pouze na trenérech a mimoškolních aktivitách. Vyjeďte o víkendu na výlet do hor nebo na kola. Zajděte s nimi občas do bazénu a v zimě zkuste běžky nebo lyže. Rodiče jsou pro dítě největším zdrojem, a tak, když uvidí, že je pro vás jízda na kole nebo lyžování naprosto přirozené, bude to tak vnímat také.

 

 

 

Napsat komentář