Jak na to móda

Jak na to, aby nebolely nohy z podpatků

I na vysoké noze se dá žít pohodlně. I když to tak nemusí vypadat, v podpatcích nemusíte trpět. Máme pro vás tipy, jak přežít na podpatcích celý den a nebudete tajně zouvat boty pod stolem. Sice nám babičky od mala opakovali, že pro krásu se musí trpět, ale toto heslo my dnes dodržovat nebudeme!

1. Pečlivý výběr

Najděte si na výběr bot dostatek času a nepospíchejte. Při zkoušení se v botách projděte a pokud vám to prodávající dovolí, zkoušejte si boty alespoň 10 minut. Pokud vás boty hned od začátku tlačí nebo dřou, určitě je nekupujte, taková bota už se neroztáhne ani nepovolí

 

ruzne typy obivu.jpg

Lodičky, CCC, 599 Kč; Sandálky na klínku, DEICHMANN, 699 Kč

2. Střídejte různé tipy obuvi

Každá bota tlačí na nohu na jiných místech. Když budete nosit jedny boty pořád dokola, otlačí se noha na jednom místě a není divu, že pak vznikají puchýře a odřeniny. Pokud se boty střídají, noha se namáhá pokaždé na jiném místě a riziko otlaků se rapidně sníží.

 

boty siroky pod.jpg

Červené sandálky, CCC, 899 Kč; Černé sandálky, DEICHMANN, 599 Kč

3. Odpočiňte si na širším podpatku

Není nutné nosit pouze jen lodičky na jehlovém podpatku. Nechte nohy odpočinout na širším podpatku a jemné platformě. Platforma sníží výškový rozdíl a příjemně podepře bříško chodidla a široký podpatek poskytne větší oporu.

4. Ledová lázeň

Pokud přeci jen během dne pocítíte v nohách únavu a začínající nepříjemnou bolest, boty zujte na chvilku jim dopřejte ledovou lázeň pod tekoucí vodou. Pak nohy pořádně osušte a vklouzněte zpět do podpatků. Ledová koupel má na nohy stejný efekt jako osvěžující sprcha pro celé tělo. Nebudou otékat a zbavíte se tak bolesti.

5. Malí pomocníci

Nebudeme vás tu tahat za nos. Z vysokých podpatků bolí po dlouhém dni nohy každou z nás. Kromě výše zmíněních tipů tu jsou ale ještě další možnosti, jak si podpatky co nejvíce zpříjemnit. V dnešní době existuje spousta vložek do bot, gelových vycpávek a dalších vychytávek, kterými si upravíte botu tak, aby byla uzpůsobená přímo pro vaše chodidlo.

deichmann

V prodejně Deichmann u nás v Galerii Butovice najdete gelové vložky do bot s textilní úpravou. Vložky jednoduše vlepíte do boty a nohy vám tak nebudou v botách klouzat a budete se cítit jako v papučkách. Tyto vložky jdou po určité době nošení navíc lehce vyprat v pračce a použít znovu.

dm nohy

V prodejně dm pak nejdete spoustu dalších vychytávek a gelových polštářků podle typu obuvi. Můžete si tak oblepit v botách přesně to místo, které vás dře nebo tlačí nejvíce.

 

Napsat komentář