pro muže životní styl

SPECIÁL PRO MUŽE – Jak pečovat o plnovous

Nechat si narůst a pečovat o plnovous je pro muže to samé jako péče o vlasy u ženy. Troufneme si říct, že je to možná ještě větší věda! Aby takový plnovous vypadal upraveně a zdravě, je potřeba do něj investovat trochu času i kvalitní kosmetiku. Máme pro vás pár tipů, jak o takový plnovous pečovat, aby vám závidět i Hercule Poirot.

 

dbbed4964602ef22e6c696f20b990a9b

Zdroj: Pinterest

Aby byly vousy zdravé, je potřeba je vyživovat a hydratovat. Na trhu proto můžete najít speciální oleje, kondicionéry a balzámy přímo pro vousy.

Používáním olejů se vaše vousy změkčují a úprava je pak mnohem snazší. Pokud se používají pravidelně, vousy jsou zdravé, lesklé a příjemné na dotek, což je pro vaše polovičky velké plus. Navíc se vousy nebudou lámat ani třepit.

Balzámy na vousy jsou obohaceny o bambucké nebo kakaové máslo a včelí vosk. Mají tedy stejný efekt jako tužidlo na vlasy. Jsou tak ideální pro ty, kteří potřebují uhladit neposedné vousy, které rostou každý jiným směrem. Balzámy obsahují vitamíny, které vousy krásně vyživí.

Kondicionéry můžete sehnat v podobě pěny, mléka nebo vody. Nejsou tedy tak těžké jako oleje a balzámy a aplikace je daleko snazší, protože není potřeba je zdlouhavě vmasírovávat. Kondicionéry jsou ideální pro regeneraci poškozených vousů.

 

8b9ad3ea4112882b8b8f6cf155dd8b82

Zdroj: Pinterest

Mimo každodenní péči o vousy pomocí výše zmíněných produktů je vhodné si vousy jednou až dvakrát týdně umýt. K tomu slouží speciální šampony a mýdla. Vousy se očistí o prach a nečistoty a budou daleko lépe vstřebávat výživové složky z kosmetiky.

No a pro ty, kterým na zkrocení bujného plnovousu nestačí ani oleje a balzámy, tu je ještě vosk na vousy, který vám bude vousy držet na místě. Pro vytvarování pak můžete ještě použít speciální kartáč.

bullDog_main.jpg

TIP: V prodejně dm v Galerii Butovice najdete novou mužskou kosmetiku Bulldog, ve které si určitě najdete přípravky, které budou vyhovovat přímo vám.

 

 

Napsat komentář