cestování Jak na to životní styl

Jak se co nejlépe a zdravě opálit

Letní prázdniny klepou na dveře a ti z vás, co vyrážejí nachytat bronz k moři už určitě začínají řešit, co si nakoupit za přípravky, abyste dosáhli krásného, ale zároveň zdravého opálení. Abychom vám balení na dovolenou trochu usnadnili, přinášíme vám pár tipů, jak předejít nepříjemného zarudnutí pokožky a zdravě se opálit.

970ce7a7d988e101027b722e49a7218d

Zdroj: Pinterest

Nikdy se nespálit!

Pokožka je vystavena riziku tvorby melanomů nejvíce tehdy, když se spálíme. Většinou tato situace nastane, když se vůbec nebo nedostatečně namažeme opalovacím krémem, nebo se chceme rychle opálit a strávíme na přímém sluníčku celý den. Aby se pokožka zdravě opálila a nachytala co nejvíce vitamínu D, musíte se opalování trochu věnovat. Nejhorší situace nastane, když hned první den na dovolené, strávíte celý den na prudkém slunci se snahou se rychle opálit a večer přijdete domů červení jak raci. I když pokožka pak postupem času zhnědne, toto opálení nevydrží moc dlouho a hlavně je to velice nebezpečné! Daleko zdravější je pokožku vystavovat na sluníčku častěji ale v kratších časových intervalech, pokožka si na slunce zvykne a začne se daleko lépe opalovat a nedojde ke spálení.

Vysoký SPF faktor neznamená neopálenou pokožku

Známe to asi všichni. Jedeme jednou za rok k moři, mezi domorodci vypadáme jak ředitelé vápenky a tak se chceme rychle opálit. Opalovací krém s vysokým SPF faktorem tedy necháme pro jistotu doma a vezmeme si ten nejnižší, co prodávají, protože to přeci znamená, že se opálíme rychleji. Chyba! Opálíte se stejně i s vysokým SPF faktorem, jen vás daleko lépe ochrání před nebezpečnými slunečními paprsky, které mohou při velkém množství vytvořit mnoho nepříjemností. Když spojíte kvalitní opalovací krém s vysokým SPF faktorem a předchozí radou o kratších ale častějších intervalech na sluníčku, krásně se opálíte a navíc vám toto opálení vydrží mnohem déle.

NE při opalování!

  • Nikdy neusněte na slunci bez ochrany.
  • Nenechte se zmást za zataženými dny – sluníčko za mraky vás může spálit úplně stejně.
  • Chraňte svoji pokožku i když jste ve vodě, na lodi nebo na kole. I když je větrno a neležíte na lehátku, můžete se spálit stejně snadno.
  • Noste klobouk, sluneční brýle a světlé oblečení.
  • Vyvarujte se nekvalitních opalovacích krémů s nízkým SPF faktorem.
  • Vyvarujte se přímému slunci za pravého poledne.
  • Nezapomeňte na hydrataci pokožky i po opalování.

 

TIP: Kvalitní opalovací krémy pro všechny druhy pokožky najdete u nás v Galerii Butovice v prodejnách dm nebo Marionnaud.

 

 

Napsat komentář