móda

Co si obléct jako host na svatbu

fe5b32eed57276a6aedc08c3a5d33575

Nastala svatební sezóna a i vy jste dostali pozvánku na tuto životní událost dvou zamilovaných lidí. Hned vzápětí vás však napadla otázka, co na sebe? Jakou zvolit barvu oblečení? Střih, délku? Jak se obléknout, pokud je svatba v kostele či naopak někde na louce? Nebojte, od toho jsme tu a dnes vám poradíme, jaké oblečení na svatbu zvolit, abyste se vyhnuli společenskému faux pas.

8517c523c71d8d616e05c179777ba684.jpg

Pokud je stanovený dress code

Když se jedná např. o velmi honosnou svatbu a na pozvánce je stanovený dress code, musíte ho dodržet. V případě „black tie“ to u mužů znamená smoking a u žen pak dlouhé společenské šaty či luxusní koktejlky (materiál jako např. hedvábí, krajka, satén apod.). Boty by měly mít uzavřenou špičku.

Zdroj: hm.com

Pokud je dress code „formal“, pak si mohou pánové obléct i tmavý oblek a místo motýlku vzít kravatu. Ženy by opět měly mít dlouhé šaty nebo koktejlky, přípustný je i večerní kostýmek.

Většinou však na českých svatbách stanovený dress code není, pak je třeba řídit se následujícím.

Barva šatů

Mějte na paměti, že v prvé řadě jde o den nevěsty a ženicha, proto se raději vyhněte bílé a černé barvě a čemukoliv extravagantnímu, čím byste je zastínili. Bílou by na sobě dle tradice měla mít pouze nevěsta. Jediná výjimka je, pokud si nevěsta vyloženě bílou svatbu nepřeje, resp. nechce mít všechny svatebčany v bílé.. Bílá barva by měla být tabu, i pokud bude mít nevěsta jiné, než bílé šaty. Pak je pro vás navíc tabu i jiná barva jejích šatů – např. lila.

Zdroj: hm.com

Přání nevěsty

V každém případě platí, že nejdůležitější je přání nevěsty. Pokud si přeje mít družičky nebo svatebčany v jedné barvě, např. růžové, splňte její přání. Byť to třeba není vaše oblíbená barva, jeden den to vydržíte kvůli těm, které máte rádi.

Místo obřadu

Místo, kde se svatba bude konat hraje i v oblečení velkou roli. Jiné požadavky jsou, pokud jdete na svatbu do kostele, jiné to je v případě, že se svatba odehrává v přírodě.

Pokud se chystáte na svatbu do kostela, pak se určitě vyhněte vyzývavému oblečení, krátkým sukním či velkému výstřihu. Ideální jsou delší šaty se zahalenými rameny, kostýmek s delší sukní (tedy žádné mini) a podpatky.

Zdroj: hm.com a žluté šaty jsou z lindex.com

Dnes jsou však stále populárnější svatby pod širým nebem, ať už na louce nebo zahradě hotelu. Tady se můžete obléknout i trochu více neformálně, přesto nezapomínejte na to, že se jedná o společenskou událost. Volte pohodlné látky, světlé pastelové barvy nebo jemné květinové potisky. Boty mohou být jak na podpatku, tak třeba balerínky (zvlášť pokud se jedná o travnatý povrch).

Zdroj: hm.com

Pánové by stejně tak nikdy neměli mít tenisky nebo kraťasy. Povolené ale mohou být ležérní boty nebo mokasíny.

 

Přejeme vám krásnou svatební sezónu a spoustu nezapomenutelných zážitků! A nezapomeňte, že řadu z krásných kousků na svatbu můžete pořídit i u nás v OC Galerie Butovice!

Napsat komentář