cestování dovolená

Trendy letní destinace pro léto 2018

kodaň

Zdroj: Pinterest

KODAŇ

I přesto, že je Kodaň na evropskou metropoli malé město, vládne zde skvělá atmosféra. V létě jsou ulice plné pestrobarevných jízdních kol, příjemných malých kaváren a barů. Stravování berou Dánové jako národní zábavu a užívají si ho na každém rohu. Projeďte si centrum na starém oprýskaném kole, ochutnejte výborné speciality z pouličních stánků, zapijte to sklenkou piva v místním baru a nasajte tak pravou dánskou atmosféru.

 

korsika3

Zdroj: Pinterest

KORSIKA

Středomořský ostrov potopený v letním slunci hned vedle Itálie se ještě stále brání nájezdům stovek turistů a vy tak můžete mít spoustu kouzelných míst pouze pro sebe. Korsika je příběhem dvou ostrovů: na jihu je hlavní doménou město Porto-Vecchio, kde najdete spoustu obchodků a malých návrhářských dílen. Zatímco izolované zátoky, kamenná městečka na kopcích a nádherná příroda se ukrývá na severní straně.

 

amalfi

Zdroj: Pinterest

POBŘEŽÍ AMALFI

Jediná návštěva pobřeží Amalfi je vše, co potřebujete k pochopení nepřeberného množství milostných dopisů, básní a literatury, které je pro Itálii tak typická. Barevné domky, ozdobené kopule a věžičky jsou poskládané na útesech nad Středozemním mořem jako dětská stavebnice. K tomuto nádhernému výhledu si představte výborné víno a vyhlášenou italskou kuchyni. Co může být lepšího?

 

san sebastian 2

Zdroj: Pinterest

SAN SEBASTIAN

Léto v San Sebastian: je něco více okouzlujícího? Jedna z největších městských pláží Evropy, Playa de la Concha, je plná surfařů a nadšenců všech vodních sportů. Plážové bary se plynule rozprostírají do okolních ulic, kde si návštěvníci s chutí dají sklenku txakoli, místního šumivého vína, které se skvěle hodí k pintxos – regionální tapas. Můžete tu vyzkoušet mořského ježka na toastu, ucho iberského prasete s houbovou omáčkou a spoustu dalšího. I když se může zdát, že zde bude hlava na hlavě, San Sebastian si stále zachovává příjemnou atmosféru bez přílišného přeplnění.

Napsat komentář