životní styl

Co si zabalit s sebou na dovolenou

Prázdniny jsou za rohem a všichni se už těšíme na zaslouženou dovolenou. Před odjezdem nás ale ještě čeká balení, a to se občas neobejde bez menší hádky a chaotickém pobíhání po bytě a přemýšleni, co všechno nesmíme zapomenout. Aby ten odjezd byl co nejklidnější a vy si dovolenou vychutnali plnými doušky, vybrali jsme pro vás tipy z Butovic, které by vám v kufru určitě neměli chybět.

 cestování žena

Příruční kufr, EUROSTYLE, 1990 Kč; Šampón a kondicionér na léto, FUNNY SASSY, 520 Kč/kus; Šátek, TAKKO FASHION, 299 Kč; Kniha Rozmačkané ego se slaninou, KNIHKUPECTVÍ KOSMAS, 249 Kč; Dámské žabky Under Armour, URBAN STORE, 699 Kč; Kompaktní fén Philips, ELECTRO WORLD, 239 Kč

Tipy pro ženy

Ať už do klimatizovaného letadla nebo při chladnějším večeru na pláži, určitě se vám bude hodit lehký šátek, který můžete použít jako pléd a přehodit ho přes ramena. A když ho zrovna nevyužijete jako část oblečení, uvažte si ho na kabelku nebo vpleťte do vlasů a využijte ho, jako originální doplněk.

Sluníčko a slaná voda dávají vlasům pořádně zabrat, proto je dobré přibalit si vždy šampón a kondicionér určený přímo pro tyto podmínky. Vlasy pak zůstanou krásně vyživené a lesklé.

Na pláž i k bazénu se budou vždy hodit gumové žabky. Nevadí, když se namočí, snadno se čistí a jsou skladné.

No a nakonec určitě nesmíte zapomenout na vaši oblíbenou knížku!

 

 cestování muž

Příruční kufr Bright, DOMI BAGS, 2599 Kč; Hodinky Tommy Hilfiger, KLENOTY AURUM, 5970 Kč; Sluneční brýle Ray-Ban, GRAND OPTICAL, 6490 Kč; Power banka 9000 mAh, ELECTRO WORLD, 699 Kč; Cestovní set, MARIONNAUD, 249 Kč; Tenisky Puma, SAM 73, 899 Kč

Tipy pro muže

Pánové nám určitě dají za pravdu, že si nepotrpí na balen všemožné kosmetiky. Proto je pro ně ideální variantou, odlít si jejich oblíbený přípravek do cestovního balení a mají s kosmetickou výbavou vystaráno.

Bez mobilního telefonu, foťáku, tabletu nebo čtečky už si asi většina z nás nedokáže dovolenou představit. Dost často ale není zásuvka na nabíjení po ruce, takže externí power banka je ideální parťák co každého kufru.

Nezapomeňte ani na pohodlnou obuv, protože procházet se po třeba po Florencii s puchýři na nohou není nic příjemného.

 

cestování děti

Dětská lahev s brčkem, TESCOMA, 179,90 Kč; Kvído hádanky na cesty Albi, KNIHKUPECTVÍ KOSMAS, 249 Kč; Dívčí sluneční brýle, GRAND OPTICAL, 990 Kč; Kšiltovka, MINUSCULES, 298 Kč; Dětské taštičky na kosmetiku, JYSK, 80 Kč/kus; Dětský cestovní kartáč na vlasy, dm, 249 Kč; Dětské mléko na opalování SPF 50, MARIONNAUD, 379 Kč

Tipy pro děti

Dospěláci si pitný režim hlídají sami, děti na něj ale v zápalu her zapomínají. Proto je vždy dobré mít na cestách připravenou lahvičku s vodou.

Zapojte do balení na dovolenou i své ratolesti. Pořiďte jim cestovní kosmetické taštičky s jejich oblíbenými motivy a uvidíte, že je balení začne i bavit.

Cestování je pro děti zdlouhavé a po chvíli se začnou nudit. Zkuste jim dát na cestu zábavné hry od Kvído a nebudete o nich vědět celou cestu.

Ochrana před sluníčkem je důležitá, obzvlášť u dětské pokožky. Nezapomeňte přibalit opalovací krém s vysokým faktorem. Většina kosmetických společností má přípravky přímo pro děti.

 

 

 

 

Jeden komentář

Napsat komentář