životní styl

Vzhůru na piknik!

DSC_0432

Tohle krásné letní počasí je jako stvořené pro příjemné víkendové lenošení v trávě. Ale kde sehnat vše potřebné na piknikování? Pojďte společně s námi mrknout na pár tipů, jak si užít ten nejlepší piknik, ať už s partnerem, přáteli nebo dětmi.

Najděte to správné místo

Není místo jako místo. Piknik lze sice uspořádat téměř kdekoli, vyberte ale takové místo, kde budete mít kolem sebe krásnou přírodu. Ideální volbou jsou proto městské parky, zámecké zahrady, zákoutí u přehrad či rybníků nebo lesní mýtiny. Praktické je, pokud je v okolí místa pikniku i nějaké to zázemí – tekoucí voda, záchody či odpadkový koš.

DSC_0443

Vhodné jídlo

Možností je několik, pokud se ale chystáte na piknik v teplejším počasí, pak je určitě lepší vzít to, co se vám hned tak rychle nezkazí. Ideální jsou čerstvé obložené bagety, sendviče, koláče, muffiny, ovoce nebo zelenina, trvanlivé salámy, tvrdé sýry. K pití pak ideálně vodu, kávu či čaj v termosce, pivo, víno nebo ovocné džusy. Nezapomeňte pak všechny prázdné obaly vyhodit nebo odnést zpět.

Jídlo je nejlepší sbalit do praktických piknikových košů nebo tašek. My jsme pro vás vyzkoušeli tuto piknikovou tašku z Tchiba, kterou najdete aktuálně ve všech Tchibo prodejnách, i u nás v OC Galerie Butovice. Má přední kapsu, kde jsou uchyceny 2 plastové talířky, skleničky, příbor, vývrtka na víno, praktické prkýnko na krájení a textilní ubrousky. V hlavní kapse je pak prostor na uschování jídla. Celý vnitřek hlavní kapsy je navíc s izolační fólií pro optimální chlazení a udrží potraviny déle čerstvé. Taška je přes rameno s popruhem na nošení a polstrováním.

DSC_0457

taska-na-piknik-s-chladici-prihradkou

Nezapomeňte přibalit s sebou

A teď se dostáváme k dalším praktickým věcem, které přibalit s sebou a díky kterým bude váš piknik co možná nejpohodlnější. Důležitá je v prvé řadě samozřejmě deka. Můžete vzít obyčejnou deku, kterou máte doma, my vám ale doporučujeme pořídit raději speciální piknikovou. A to z toho důvodů, že má z jedné strany pohodlný fleece a z té druhé pak fólii která odpuzuje chlad a vodu. Můžete se tak usadit i na trávě, která je ještě vlhká od ranní rosy.

deka-na-piknik-xl

My jsme pro vás vybrali tuto piknikovou deku z prodejny Tchibo, která splňuje všechny požadavky a navíc je větší velikosti- 180 x 180 cm. Další deky ale najdete např. v naší prodejně Jysk – tyto jsou menší velikosti, 130 x 150 cm.

91592

Kromě deky si můžete vzít i piknikové židličky. Tyto jsou aktuálně v nabídce prodejny Jysk u nás v Galerii Butovice. Mají je v různých barevných variantách, váží jen 2kg, dají se dobře složit a poskytují příjemný odpočinek např. u jídla nebo čtení knížky.

93083

Nezapomeňte ani na další praktické věci jako jsou opalovací krémy, repelenty, oblečení na chladnější večery, případně deštník, kdyby počasí nevydrželo nebo baterku, pokud plánujete piknikovat až do pozdních večerních hodin.

 

Přejeme vám krásné jarní a letní dny a vzhůru na piknik!

 

Napsat komentář