životní styl

5 životních lekcí úspěšných lidí

7cc8dcebcb6ad7fb88718631624d28c7

Dle průzkumů většina lidí není ve svém životě úspěšná tak, jak by si představovala. Úspěch navíc není veličinou, která by se dala měřit. Pro každého může znamenat něco jiného. Pro někoho vysoký měsíční příjem, pro druhého sláva nebo nezávislost a pro třetího sportovní výkon. Když se ale podíváme na některé úspěšné lidi kolem, většinou mají něco společného. Dnes vám prozradíme jejich nejčastějších 5 životních lekcí, které za svoji cestu na vrchol dostali. Mohou pomoci i vám!

Nikdy se nebudete cítit dostatečně připraveni

Znáte ten pocit, kdy neustále pochybujete o tom, jestli jste na něco dostatečně připravení, zkušení, zkrátka dobří? Člověk má dost často tendence se podceňovat a myslet si, že na to nemá. Rada úspěšných však zní: „Nebojte se toho a skočte, nikdy se nebudete cítit dostatečně připraveni“. Protože udělat první krok a odhodlat se je to nejdůležitější! Jistě, že nebudete hned umět všechno a hodně věcí se budete učit za pochodu. Pokud ale nepřekonáte svůj vlastní strach, nikdy toho úspěchu nedosáhnete. Pamatujte, že není nic, co byste nemohli, vše záleží jen a jen na vás! Nebuďte sami sobě brzdou.

4ed921c4f7bea30d09e8453bdd64da1c

Vždy narazíte na nové překážky a výzvy

Všichni úspěšní lidé se shodují na tom, že je na jejich cestě potkala řada nových překážek. Žádná cesta není jednoduchá, proto nevěšte hlavu, když se něco nepodaří nebo vyvstanou problémy. To všechno vás totiž může na druhé straně i mnohému naučit, načerpáte další životní zkušenosti a posilní vás to. Nenechte první překážku, aby vás položila na lopatky. Naopak, postavte se jí jako nové výzvě, zůstaňte bystří, klidní a přehodnoťte případně svoji strategii tak, abyste se mohli posunout dále.

Ne každý s vámi bude vždy souhlasit

Je to smutné,  ale ne každý na světě s vámi bude souhlasit a věřit ve vaši vizi a vaše plány. A dokonce budou i lidé, kteří vás od vašeho cíle budou zrazovat a říkat vám, že to nemůžete udělat, nebudete úspěšní či to nedokážete. Všichni úspěšní lidé mají ale společné to, že nenechají ostatní, aby za ně rozhodovali a soudili jejich možnosti.

Není to jednoduché, protože všichni hluboko uvnitř chceme, aby nás lidi měli rádi a aby o nás mluvili pouze v dobrém. Musíte ale sami vědět co chcete a co je pro Vás nejlepší. A případná kritika či posměšky okolí vám nemůžou nikdy stát v cestě. To ale neznamená, že nemáte přijímat kritiku! Naopak, učte se od těch nejlepších a mějte vždy oči otevřené.

ad53af5ff11d95a23058a74f66b2723e

Je v pořádku občas chybovat

I Abraham Lincoln chyboval. Dokonce asi 12x. Kdyby to vzdal hned po druhém pokusu, nikdy by to nedotáhl tak daleko a nestal se prezidentem Spojených států. Neustále si opakujte, že na to máte a jakákoliv překážka je tu jen proto, aby vás něco naučila a mohla posunout dále. Každý někdy chybujeme! Rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými je v tom, jak na tyto chyby a překážky reagují.

Nenechte strach, aby se vám postavil do cesty

Je přirozené, že se něčeho bojíte – to znamená, že vás to zajímá a záleží vám na tom. Ale je to emoce, kterou byste se neměli nechat ovládnout a brzdit. Přijměte strach jako součást vašeho života. Přiznejte si, čeho se bojíte a pracujte s tím. Strach provází každého z nás, je to náš učitel. Pokud jej překonáte, budete se cítit silní, sebevědomí, úspěšní, šťastni a plní radosti a energie.

563c542fa1d205e989ddf9fed5f2c00c

Pokud hledáte tipy a rady, jak být úspěšní, doporučujeme vydat se do knihkupectví Kosmas u nás v přízemí OC Galerie Butovice, kde najdete řadu motivačních knih, které vám mohou pomoct na vaší cestě. za úspěchem 

 

 

 

 

 

Napsat komentář