dekor Nezařazené

5 jarních trendů pro váš hezčí domov

Home-interiors-trends-2018-sainsburys-home-1-920x920

Trendů v oblasti interiérového designu je i tento rok hned několik. My jsme pro vás vybrali 5 z nich, které můžete hned zítra vyzkoušet i u vás doma. Výrazné ornamenty, pastelové barvy připomínající kopečky oblíbené zmrzliny, zlaté doplňky, stínování na textilu nebo kousek zelené přírody v obývacím pokoji a nejen tam. Věříme, že si vyberete!

1. Ornamenty a třásně

Macramé (pletánky), třásně, chocholky, pírka a různé vzory.. Tyhle ozdobné ornamenty jsou stále hitem této sezóny. Najdete je všude – na polštářích, dekách, přehozech, zdech a tapetách, kobercích, miskách a dalších doplňcích. Tento trend dodávající pocit ruční výroby se hodí v podstatě do každé místnosti, včetně koupelny či ložnice. Nemusíte si hned pořizovat velký koberec, zkuste začít třeba s malými polštářky (jako třeba tento z Jysku, viz fotka níže) na gauči a uvidíte, jak i tento detail pozmění váš domov.

Zdroj: jysk.cz

2. V barvách zmrzliny

Toto jaro a léto se ponese v jemných barvách tohoto studeného osvěžení, a to jak v módě, tak v interiérovém designu. Je libo jahodovou, pistáciovou, citrónovou nebo pomerančovou? Barvy můžete použít jak na zeď (pak použijte nejlépe světlejší odstíny) nebo na nejrůznější doplňky. Nemusíte se zdaleka omezovat na jednu jedinou barvu, ale i jejich kombinace bude krásná.

 

gallery-1516890623-002-valspar-general-interiors-51

Zdroj: pinterest.com

Barevné doplňky seženete i v našich prodejnách Kika, Jysk nebo Pepco. Například tuto sadu váziček v Jysku.

80031

Zdroj: jysk.cz

3. Listy a zeleň

S narůstajícími zprávami o přínosech zeleně pro zdraví se pokojová rostlina rychle stává nezbytným doplňkem pro naše domovy. A zdá se, že čím více, tím lépe. Obohaťte svou domácnost o kousek přírody např. ve stylových květináčcích. Použít ale můžete i závěsné na regály a římsy nebo jen tak aranžovat listy na dekorační předměty.

Navíc bude i nadále populární motiv přírody (obzvláště listu) na textiliích nebo keramice.

       11-hangplanten couchtisch-12-von-1

Zdroj: pinterest.com

Řadu hezkých květináčů seženete i u nás v OC Galerie Butovice, a to v prodejnách Kika nebo Jysk. My jsme pro vás vybrali tyto krásné závěsné květináče z Jysku.

8530681216

Zdroj: jysk.cz

4.  Ombré

Ombré neboli stínování je rovněž trendem této jarní a letní sezóny. Můžeme ho pojmout různými způsoby – na zdech, povlacích polštářů, ložním prádle, kobercích nebo rovněž na stínidlech lampiček či dokonce nábytku.

Pink-Ombre-Wall

Zdroj: pinterest.com

Pokud se necítíte na změnu barvy na zdi, zkuste třeba ombré povlečení nebo jiné textilie či dekorace. Široký výběr doplňků najdete i v našem obchodním centru. Například toto krásné povlečení je z prodejny Kika.

Zdroj: kika.cz

5. Zářící zlatá

Tento trend metalických barev začal již minulý rok a i v tom letošním bude stále pokračovat. Zlatá barva se objevuje nejen na různých bytových dekoracích, ale i v takových detailech jako jsou např. zlaté kliky, úchytky na skříňkách, zlaté rámy zrcadel nebo obrázků. Krásné jsou i zlaté lampičky, svícny nebo vázy. Nebojte se těchto barev, jen tak z módy nevyjdou a dodají vašemu domovu nádech elegance.

5aa03b598eb0f0b592b691325cad18a5

My jsme pro vás vybrali například tyto krásné kousky z našich obchodů. Zlatá lampa je z Kiky, skleněná vázička se zlatým detailem a zlatý podnos pak z Jysku.

 

Zdroj: jysk.cz, kika.cz

Věříme, že jsme vás alespoň trošku inspirovali a některý z těchto jarních trendů se třeba objeví i u vás doma.

Napsat komentář