krása móda

Jak zjistit vaši skutečnou velikost podprsenky

Ruku na srdce dámy, kdo z vás si kupuje pořád stejnou velikost podprsenky celý svůj život a myslí si, že obvod hrudníku 75 cm je zlatá střední cesta, kterou se nemůže nic zkazit? Vybrat si tu správnou velikost podprsenky není jednoduché, a proto pro vás máme užitečné rady, abyste příště z obchodu se spodním prádlem neodcházely s klasickým nákupem 75B.

Změřit si správnou velikost podprsenky není složité a zvládnete to i doma v soukromí. Není potřeba se tedy stresovat tím, že se musíte v obchodě před prodavačkou svléknout a hrát si na nuda přehlídku.

bra-size-calculator-243060-1511802836659-main.640x0c

Krok 1

Nejprve je potřeba změřit si obvod hrudníku. Obvod hrudníku se správně měří přímo pod prsy, bez oblečení a okolo celého trupu. Dbejte na to, abyste vzaly míru co nejblíže prsou, přesně v těch místech, kde by měla sedět spodní část podprsenky. Míru si pak zapište v centimetrech.

 

bra-size-calculator-243060-1511802843250-main.640x0c

Krok 2

Po změření obvodu hrudníku je nutné změřit i obvod poprsí v té nejširší části. Opět si zaznamenejte míru v centimetrech.

 

Krok 3

Tak a teď je potřeba zopakovat si trochu matematiku. Pro zjištění velikosti košíčku odečtěte od obvodu poprsí obvod hrudníku. Výsledný rozdíl pak ukáže, jakou máte velikost košíčku:

  • Pokud je rozdíl mezi 3 až 4 cm, velikost košíčku je AA
  • Rozdíl 6 až 7 cm značí košíček A
  • Rozdíl 8 až 10 cm je pro košíček B
  • Rozdíl 11 až 12 cm je pro košíček C
  • Rozdíl 13 až 15 cm je pro košíček D

Tímto měřením získáte základní míry. Každá značka spodního prádla ale může mít svoje podprsenky lehce přizpůsobené, proto je vždycky dobré poradit se s prodavačkou, která vám podle základních mír vybere tu správnou podprsenku podle konkrétní značky a typu spodního prádla.

Skvělý výběr podprsenek najdete v prodejně Lindex nebo Timo u nás v Galerii Butovice, tak si přijďte udělat radost!

A tip na závěr….skvěle padnoucí podprsenka se pozná tak, že když zvednete ruce nad hlavu a trochu se otočíte v pase na jednu a druhou stranu, podprsenka bude stále perfektně sedět přesně tam, kde má.

 

Napsat komentář