recepty životní styl

Jarní detox ve vašem jídelníčku

o-UNHEALTHY-FOODS-facebook

Jarní únava už určitě padla na spoustu z vás a místo toho, abyste si užívali prvních teplých dnů naplno, snažíte se nezívat na každém kroku. Tady od nás máte pár tipů, jak si upravit jídelníček, tak, abyste se cítili stále svěží a plní energie. Podívejte se na 5 nejhorších potravin, kterým byste se měli vyhnout obloukem.

 

11844544_l

1. Obiloviny a pečivo, i to celozrnné!

Pečivo zvyšuje cukr v krvi a ukládá tuk a tím tak způsobuje obezitu a deprese. Navíc nedodá tělu téměř žádné živiny.  Mimo jiné obsahuje i lepek, který je škodlivý nejen pro celiaky, ale pro většinu populace, protože způsobuje spoustu zdravotních problémů.

Pro tělo není zdravé ani celozrnné pečivo. Na tělo působí stejně jako světlé pečivo. Tmavá barva celozrnného pečiva je vytvářena uměle barvivem a karamelem. Celá zrna nedodávají tělu žádné zásadní látky, navíc většina celozrnného pečiva ani celá zrna neobsahuje.

1631271_

2. Přidaný cukr

Většina lidí se domnívá, že tloustnutí je způsobeno tukem. Opak je ale pravdou, obezitu způsobuje cukr a nadmíra sacharidů. Cukr je návykový a způsobuje většinu civilizačních chorob dnešní doby. Vyvarujte se nejen bílému cukru, ale i sladkým potravinám, slazeným nápojům a džusům.

Artificial sweetener tablets in metal scoop

3. Umělá sladidla

Konzumace umělých sladidel narušuje metabolismus aminokyselin, strukturu bílkovin a hormonální rovnováhu. Nejpoužívanější umělé sladidlo Aspartam je 200x sladší než přírodní cukr. Toto sladilo se používá ve většině slazených nápojů, doslazovaných jogurtů nebo žvýkaček. Pokud se neobejdete bez doslazování, použijte raději přírodní látky, jako je domácí med.

fast food collection on on white background

4. Nasycené tuky

Nasycený tuk je tuk, který byl chemicky modifikovaný, aby tak získal delší expirační dobu a byl odolnější vůči teplotě. Takto modifikovaný tuk ale zvyšuje hladinu cholesterolu a ukládání podkožního tuku, a tím tak zvyšuje riziko vážných onemocnění. Vynechte ze svého jídelníčku rychlé svačinky z fastfoodů nebo večerní chipsy k filmu.

hair-care-2

5. Rostlinný olej

Konzumace rostlinného oleje, zejména kukuřičného a sójového, není pro lidské tělo přirozená věc. Rostlinný olej zvyšuje v lidském těle hladinu Omega-6 mastných kyselin, a tím se rozhodí rovnováha v poměru mezi Omega-3 mastnými kyselinami a Omega-6 mastnými kyselinami, a to vede ke chronickým zánětům a kardiovaskulárním problémům. Zkuste ze svého jídelníčku vyřadit jídla připravované na oleji, namísto toho připravujte pokrmy na páře.

 

Více informací se dozvíte na supertelo.cz.

Napsat komentář