móda

1 TRIK, ABY VÁŠ SVETR UŽ NIKDY NEKOUSAL

S0000007667325_MF_W40_20171128122412

Konečně jsme odhodili bundy a kabáty a nastal čas na lehké pleteniny (od svetrů, kardiganů až po svetrové šaty). Jestli máte nějaký svůj oblíbený svetr, který je sice krásný, ale při nošení vás kouše, poradíme vám, jak ho vzít na milost. V 5 jednoduchých krocích vám ukážeme, jak se zbavit nepříjemného škrábání vlněných vlákem na pokožce jednou pro vždy!

 

1. Nalijte do studené vody několik polévkových lžic octa. Svetr otočte naruby a celý ho ponořte do octové vody. Ujistěte se, že je celý pod vodou, aby se do něj octová směs mohla dobře vsáknout. Pak vodu vylijte a svetr nechte odkapat.

2. Do stále vlhkého svetru jemně vmasírujte kvalitní vlasový kondicionér. Radíme vám z vlastní zkušenosti, použijte co nejkvalitnější vlasovou značku. Z obyčejných kondicionérů může svetr zůstat mastný. Při vmasírovávání přípravku se snažte příliš nenatahovat vlákna svetru.

3. Nechte kondicionér působit 30 minut a pak ho opatrně opláchněte ve studené vodě. Jemně vymačkejte vodu ze svetru, ale neždímejte ho, aby neztratil původní tvar!

4. Rozprostřete mokrý svetr na ručník a počkejte, dokud úplně neuschne. Suchý svetr úhledně složte a vložte ho do velkého uzavíratelného igelitového sáčku (takový ten s umělým zipem nahoře, seženete ho třeba v dm drogerii).

5. Vložte igelitový sáček se svetrem do mrazáku, nechte ho tam přes noc a ráno už kousat nebude. A co je nejlepší – odteď už nikdy nebude kousat! Ocet a látky v kondicionéru vlnu zjemní a zmražením docílíte toho, že jemná vlákna, která ono „kousání“ způsobují, se už nebudou oddělovat od příze.

 

Tenhle trik využijete hlavně na dětském a pánském pleteném oblečení, protože jejich kůže je samozřejmě mnohem citlivější, než ta naše, že ;-).

 

Foto: Lindex, H&M (ilustrační foto Pinterest)

Jeden komentář

  1. tak bohužel, svetr se smrskl do velikosti menší než dětské. asi kombinací octa a kondicionéru. tuto radu velice neodporučuji.

Napsat komentář