Nezařazené životní styl

11 tipů, jak zvládat stres

Processed with VSCO with a6 preset

Každý to známe. Občas přijde období, kdy máme pocit, že se toho na nás valí hrozně moc. Nestíháme, málo spíme, jsme nervózní a celkově ve stresu. Někdy se takovému období neumíme úplně vyhnout, ale dnes vám prozradíme, jak ho můžete lépe zvládnout. Zde je 11 tipů, které vám pomohou lépe se vypořádat se stresovými situacemi.

1. Milé objetí občas dokáže zázraky. A je jedno, jestli je od vaší nejlepší kamarádky/kamaráda, partnera nebo maminky. Pocit, že na to nejste sami a že je tu někdo, o koho se můžete opřít, ten je k nezaplacení.

2. Dejte si vanu! A ne jen tak ledajakou. Udělejte si více času, přidejte do koupele aromatické oleje, které vám pomohou uvolnit nejen vaše tělo, ale i mysl. Řadu přípravků najdete v našich prodejnách DM drogerie a Yves Rocher v přízemí OC Galerie Butovice. Dejte si k tomu něco dobrého nebo vezměte do ruky oblíbenou knížku a uvidíte, že vám bude líp.

4312cb0803724c4436cfc4dcac6c8004

3. Běžte se projít nebo proběhnout. Fyzická aktivita na čerstvém vzduchu pomůže ulevit od stresu a zaměstná hlavu zcela jiným způsobem. Uvidíte, že se domů vrátíte čerství a mnohem více uvolněnější. A pokud hledáte, v čem vyběhnout ven, zkuste se mrknout do prodejny Intersport nebo Urban store, oba najdete v přízemí našeho obchodního centra.

4.  Najděte svůj vnitřní klid. A teď nemyslíme, že musíte nutně sedět se zkříženýma nohama a spojenými palci a ukazováčky na rukou. Stačí pustit si na chvíli relaxační hudbu, lehnout si, uvolnit se a soustředit se na vlastní dech. Uvidíte, že vám to pomůže se zklidnit.

04c79ac7d750bea0a3825bbca73b5596

5. Plánujte! Ano, jsou situace, které se vymykají jakémukoliv plánu a překvapí nás. Pravidelné plánování však pomůže takové situace omezit nebo se jim pak zcela vyhnout. Používejte diáře, plánovače a vše, co pomůže rozvrhnout si lépe vaši práci. Řadu z nich najdete také v prodejně knihkupectví Kosmas nebo v papírnictví MGGA v našem obchodním centru.

6. Zkuste bylinky. Říká se, že mají velkou moc. Dát si můžete třeba jasmín nebo heřmánek. Udělejte si konvičku čaje, najděte si chvilku čas a vychutnejte si každý doušek. S výběrem vám moc rádi pomohou v obchůdku Oxalis u nás v galerii, kde mají k dispozici velké množství sypaných čajů, kávy, hrnků a konviček.

7. Běžte na jógu! Každý ví, že jóga je opravdu skvělá na uvolnění vašeho těla. Pokud tedy zrovna nejste příznivci meditace, zkuste místo toho jógu. Prospěje vašemu tělu a budete se cítit zdravější.

f5cc695a1e751db78b1b8ca17e5d06a3

 

8. Poslouchejte uklidňující zvuky. Pokud nejste fanoušci relaxační hudby, zkuste tohle. Někomu dělá dobře poslouchat šplouchání mořských vln, jiný preferuje zvuk dešťových kapek nebo šustění listů v lese. Existuje spousta aplikací, kde se dá taková hudba stáhnout.

9. Vypovídejte se. Není nic lepšího, než posedět chvíli s vaší spřízněnou duší (a nemusí být jen jedna) a o všem si promluvit, vypovídat se. Získáte cennou zpětnou vazbu a je dost možné, že pak i celou situaci přehodnotíte a bude vám lépe. Navíc nikdy není ostuda poprosit i někoho o pomoc, pokud potřebujete. Nad hrnkem dobré kávy se můžete setkávat i v některé z našich kaváren v OC Galerie Butovice.

07ed32ae6b0aa2f46c5627e4d3bc34b1

 

10. Najděte si chvilku pro sebe a rozmazlujte se. A je jedno, jestli si budete číst, uděláte si manikúru, dáte masku na obličej či cokoli jiného.

11. Dovolte si občas dělat chyby. Nikdo není neomylný stejně jako neexistuje nikdo, kdo by věděl všechno. Buďte k sobě vlídní a naučte se přijmout to, že ne vždy je vše dle vašich představ a že některé věci nemůžete ovlivnit.

Zdroj fotek: Pinterest.com

 

 

 

 

Napsat komentář