Nezařazené

3 JEDNODUCHÉ TIPY NA VELIKONOČNÍ VÝZDOBU

VELIKON

1. Barevná vajíčka trochu jinak

Zkuste namísto klasického barvení vajíček trochu kreativní variantu. Vezměte si barevné papírové ubrousky s vaším oblíbeným vzorem, nastříhejte je na asi na dvoucentimetrové proužky a začněte po jednom přikládat na vajíčko. Pro přilepení použijte malý štěteček a lepidlo na vodní bázi. Přebytečné kusy ubrousku pak ustřihněte. Až lepidlo zaschne, natřete ještě jednu finální vrstvu a nechte opět zaschnout.

1425505383-checklist-eggs-0415

Aby byla velikonoční výzdoba veselejší, přidejte k papírovým vajíčkům ještě další typ zdobení: Potřebujete jen barevný provázek, který na vrchu vajíčka přilepíte lepidlem a ve spirále budete vajíčko provázkem obmotávat a lepit, dokud nebude celé zakryté.

 

2. Mandlový věnec

Určitě doma schováváte polystyrenový věnec ještě z Vánoc. Nenechte na něj prášit v komoře a využijte ho i na Velikonoce.  Stačí vzít barevné cukrové mandličky a začněte jimi věnec oblepovat od vnitřního kruhu a pokračujte postupně do vnějšího. Věnec pak můžete položit na stůl nebo ho navléknout na stuhu a pověsit jako dekoraci na dveře nebo stěnu.

1487779980-clx040109-036-1-0

 

3. Ponožkoví zajíčci

Taky máte doma několik ponožek, ke kterým nemůžete najít druhou do páru? Nevyhazujte je a vytvořte z nich veselé velikonoční zajíčky. Vezměte ponožku a naplňte ji rýží. Pomocí provázku oddělte větší část ponožky od menší, aby se vytvořila hlavička a tělíčko. Zbytek ponožky, která už není vycpaná rýží ustříhněte tak, aby vznikla ouška. Pak už jen stačí ze zbytků látek vytvořit oči, čumáček a bříško. Na zadní část přidělejte malou bambulku jako ocásek, kterou jednoduše vytvoříte smotáním vlněného provázku.

1485467874-sock-bunny-tutorial-1

 

PŘEJEME VÁM NÁDHERNÉ VELIKONOCE, užijte si volné dny, slunce i chvíle strávené s rodinou.

Napsat komentář