krása Nezařazené

10 make-up tipů pro líné holky

shutterstock_695410021-min

Taky se Vám někdy stane, že nemáte čas a nechce se Vám trávit dlouhé minuty před zrcadlem? Celý ten proces nanášení make upu může být někdy i dost vyčerpávající. Dnes Vám poradíme pár tipů, jak vše jednoduše urychlit a k tomu přidáme i pár make up vychytávek. Tak jdeme na to!

Tip č. 1 Make up s hydratačním krémem

Přidáním hydratačního krému (nebo vašeho oblíbeného oleje) se make up nejen trochu zředí a zjemní, ale přidáte do něj zároveň SPF, čímž pleť chráníte před slunečními paprsky. Jako bonus se bude navíc mnohem lépe nanášet. Tento postup můžete zároveň použít i v případech, kdy si koupíte příliš tmavý make up. Přidejte trochu hydratačního krému a barvu tím zesvětlíte.

1446572625-syn-ghk-1446221265-hacks-foundation-moisturizer

Zdroj: pinterest.com

Tip č. 2 Řasenka v podprsence

Ne, skutečně si neděláme legraci! Již jsme psali o tom, že by se řasenka neměla používat déle, jak 3 měsíce. Přesto se však někdy stane, že i během té doby trochu vysychá. Účinný tipem je ji trochu zahřát. Vložte ji do podprsenky, zatímco nanášíte make up či oční stíny.  Během té doby se řasenka trochu zahřeje teplotou vašeho těla a uvidíte, že se vám pak s ní bude lépe pracovat. Stejně tak můžete obal třít mezi dlaněmi, vložit do teplé vody nebo si na něj opatrně sednout.

Tip č. 3 Korektor a rtěnka

Pokud chcete svoji oblíbenou lesklou rtěnku trochu zmatnit, před její aplikací naneste na rty korektor. Nejen, že dosáhnete matnějšího efektu, ale rtěnka vám pak na rtech vydrží mnohem déle. S volbou korektoru si můžete nechat poradit i u nás- např. v parfumerii Marionnaud či DM drogerii.

7A2A2568-1280x1920@2x.jpg

Zdroj: damselindior.com

Tip č. 4 Dětský šampon a čistění štětců

Pokud jste četli náš článek o detoxu kosmetické taštičky TADY, pak už víte, že mnohem jednodušší, než kupovat drahé čistidla na štětce je použít obyčejný dětský šampón či kondicionér. Skvělé dětské šampony bez umělých látek najdete v kadeřnictví Funny Sassy v 1. patře našeho OC.

Tip č. 5 Oční linky snadno a rychle

Přeskočte fázi malování očních linek tužkou jednoduchým trikem. Třete řasenku drobnými pohyby u kořene řas tak, že tam nanesete větší množství. Oči tím více zvýrazníte, že nebudete potřebovat oční linky. Řadu skvělých řasenek seženete např. v parfumerii Marionnaud v přízemí OC Galerie Butovice.

mascara-ysl_z1

Zdroj: marionnaud.cz

Tip č. 6 Bílá tužka a oční stíny

Jak dosáhnout větší barevné intenzity vašich očních stínů? Naneste na oční víčka bílou tužku na oči a teprve na ni pak vrstvěte oční stíny. Barva očních stínů bude sytější a mnohem lépe vynikne.

Tip č. 7 Správné nanášení korektoru

Pokud se někdy trápíte s tím, jak nanést korektor, abyste úplně zakryly kruhy pod očima, zkuste jednoduchý trik. Nenanášejte ho jen těsně pod oči, ani ho nevklepávejte. Naneste ho v trojúhelníkovém tvaru, kde základ začíná pod spodními řasami a vrchol má na tváři. To skvěle zakryje jakékoliv zarudnutí pod očima.

b1365e40-aa9a-4205-9d17-267ad3106e60

Zdroj: pinterest.com

Tip č. 8 Už žádná rtěnka na zubech

Po aplikaci rtěnky vložte mezi rty váš prst. Zavřete ústa a semkněte rty kolem prstu, pak prst vytáhněte ven. Přebytečná rtěnka tak ulpí na vašem prstu místo na zubech.

enhanced-10701-1402161589-35

Zdroj: pinterest.com

Tip č. 8 Přeměňte tužku na oči v gel

Umístěte hrot tužky na oči na vteřinu do plamínku ohně. Ohned vytáhněte ven a nechte zchladnout cca 15 vteřin. S tužkou se pak bude  mnohem lépe pracovat a aplikace bude snadnější, protože ji to zjemní.

53a06b6dc8ac1_-_cos-05-makeup-hacks-de

Zdroj: cosmopolitan.com

Tip č. 9 Rtěnka a transparentní pudr

Tento starý trik funguje velmi dobře. Naneste rtěnku na rty, potom přes ně umístěte tenký papírový kapesník a poprašte je transparentním pudrem. Barva se více zafixuje a vydrží mnohem déle.

53a06b688eddc_-_cos-03-makeup-hacks-de

Zdroj: cosmopolitan.com

Tip č. 10 Dětský pudr a řasenka

Snad každá z nás touží po maximálním objemu svých řas, ale málokdo ví, jak na to. Je to snadné. Před nanesením řasenky poprašte řasy dětským pudrem, zbytky prášku otřete vatovým tampónkem a líčení může začít.

53a06b71d8f4f_-_cos-01-eyes-de

Zdroj: cosmopolitan.com

Máte nějakou svoji kosmetickou vychytávku? Podělte se s námi v komentářích! 🙂

 

Napsat komentář