móda

4 NEJVĚTŠÍ TRENDY NA JARO

lindex-lookbook-ss18-1-500x348

Každou sezónu módní mola během Fashion Weeks vyplivnou několik „nových“ trendů, do kterých se pak my, obyčejní smrtelníci, zamilujeme (nebo taky ne). Slovo nových jsme dali do úvozovek schválně, protože vlastně už několik let se nic opravdu nového v módě neobjevilo. Zatím pořád recyklujeme to, co už tu jednou bylo. Schválně, ukažte nějaký nejnovější trend své mamce a uvidíte, že její první věta bude: „Jeee, to jsme nosily, když nám bylo 16.“ 🙂

Abyste se v té záplavě trendů neztratily, máme pro vás malý návod. Vybrali jsme 4 nejnositelnější, ze kterých si určitě vyberete:

 

1. KVĚTINOVÉ POTISKY

Odborně se tenhle trend jmenuje „vintage floral prints“, což znamená, že květinový potisk by měl tak trochu připomínat vzor starých vyšívaných ubrusů 🙂 . Kytky jsou pravděpodobně to, co budete vídat ve výlohách příštích pár měsíců absolutně nejvíc. Společně s dalším grafickým trendem….

 

2. PROUŽKY

Od starých dobrých pruhovaných triček, až po pruhované šaty nebo kalhoty se širokými nohavicemi. Mimochodem, rovnou vám při téhle příležitosti vyvrátíme mýtus o tom, že vertikální proužky zužují. Pravda je, že ani tak nezáleží na tom, jestli jsou svisle nebo vodorovně, ale jak tlusté jsou a jak silná je mezera mezi nimi. Pamatujte si jednoduchou pomůcku: čím užší proužek, tím užší budete vypdat vy 😉 .

 

3. PÁNSKÝ STYL

Kalhotové kostýmy, džíny, saka s kostkovaným vzorem a hlavně nesmrtelný dvouřadý baloňák, kterému se říká trenčkot. To jsou věci, které by vám v šatníku letošní jaro neměly chybět. A proč ne, pánský styl je na ženách strašně sexy! Stačí ho doplnit něčím typicky ženským (červená rtěnka, podpatky, výrazné šperky…).

 

4. BARVY: ČERVENÁ A ŽLUTÁ

Kdybyste si letos měly pořídit jednu barevnou věc, tak by to mělo být něco buď červeného nebo žlutého. Trendy budou všechny výrazné barvy, ale speciálně tyhle dvě u návrhářů vyhrály. Tak co vy na to? Vyhrají i u vás?

 

Zdroj fotografií: NEW YORKER, LINDEX, H&M (vše k dostání v Galerii Butovice)

 

Napsat komentář