životní styl

Jak se účinně zbavit nedělní předpracovní úzkosti

short-essay-on-my-bedroom-kristin-sundberg-instagram-cozy-mornings-with-new-beachhousecompany-blanket-”-for-cl-silk-meeting-in-mp3-download-skull-curtain-mp3lio-just-listen-i-want-you

Neděle bývaly v minulosti považovány za dny odpočinku a relaxace. Sváteční dny,  kdy se lidé oddávali poklidnému rozjímání, užívali si společnost rodiny a přátel. Podle některých výzkumů jsou však v současné době neděle považovány za období s největší mírou stresu. Zatímco v pátek večer a v sobotu se snažíme užívat si, odpočívat, jezdit na výlety a nezatěžovat se prací, v neděli obvykle doháníme všechny resty. Ať už z práce nebo v domácnosti. Navíc tento den je v mnoha rodinách vyhrazený pro návštěvy příbuzných a díky zhoršené náladě je zde větší možnost vzniku konfliktů.

Co tedy udělat pro to, aby pro vás nebyla neděle dnem plným stresu a dokázali jste se připravit a těšit na nový pracovní týden?

1. Vyprázdněte svoji kabelku

Taky máte občas pocit, že když otevřete svoji tašku, díváte se do kouzelnického klobouku plného rekvizit? Obal od kapesníčků, označená jízdenka, kartičky, vizitky, lesky na rty apod.? Snadno se vám může stát, že v tohle nepořádku něco ztratíte či přehlédnete. Zkuste si každou neděli, před začátkem vašeho pracovního týdne, vytřídit svou kabelku. Nechte tam jen věci, které budete následující týden opravdu potřebovat a uvidíte, že se vám hned bude vstupovat do nového týdne s lepším pocitem.

a_trendy_life_decoración-deco_hogar-inspiración_decoración_espacios_de_trabajo_workspace (6)

Zdroj: Pinterest

2. Ukliďte si svůj pracovní stůl

Pokud i váš stůl přetéká hromadami dokumentů, lístečků s poznámkami apod., zkuste ho jednou týdne pravidelně uklidit. Roztřiďte a založte nepotřebné dokumenty a naopak srovnejte ty, které budete v týdnu potřebovat. Poznámky a upozornění si pište na jedno místo, ať se vám nestane, že něco přehlédnete nebo zapomenete.

3. Vyměňte povlečení

Je to sice věc, která by se měla dělat každý týden pravidelně, zkuste si to ale vždy naplánovat na neděli. Není nic příjemnějšího, než si po celém dni lehnout do čerstvě povlečených peřin. Hned se vám bude lépe usínat. A pokud hledáte tip na krásná a příjemná povlečení, mrkněte se třeba k nám do prodejny Jysk, najdete ji v přízemí OC.

King-Dancer-2

Zdroj: Pinterest

4. Zacvičte si

Pokud zrovna nemáte čas ani chuť jít v neděli do fitka nebo venku prší, zkuste si zacvičit i doma. Existuje řada online cvičebních programů, které vám v tom mohou pomoct. Stačí pár minut pohybu a protažení a nejen, že se zbavíte nežádaného stresu, ale vyčistíte si i hlavu.

5. Zkuste nový recept

Vaříte stále dokola to stejné a už vás to nebaví? Zapátrejte ve svých oblíbených kuchařských knihách nebo si pořiďte nové (např. u nás v knihkupectví Kosmas v přízemí jich najdete celou řadu) a vyzkoušejte něco jiného. Nejen, že se na tento rituál budete těšit vy, ale i ti, pro které budete vařit. A strávit nedělní večer povídáním a ochutnáváním nových jídel je ta nejlepší varianta.

visual_gathering_workshop11

Zdroj: Pinterest

6. Plánujte

Pokud vás nový týden a všemožné povinnosti děsí už v neděli, vše si důkladně naplánujte. A to nejlépe po jednotlivých dnech, stanovte si menší úkoly, které budete moct postupně odškrtávat. Zároveň nezapomeňte na to, co vás v daném týdnu čeká příjemného a na co se budete moct těšit (např. oběd s kamarádkou, cvičení v našem Jatomi fitness v prvním patře OC, masáž apod.).

7. Dopřejte si svůj pravidelný kosmetický rituál

Je jen na vás, jestli si dáte horkou vanu s aromatickými oleji, hydratační masku na obličej, uděláte si manikúru nebo vše dohromady. Dopřejte si chvilku jen pro sebe, kdy se budete hýčkat. Vaše tělo to jistě potřebuje a mysl si bude moct na chvíli odpočinout a nemyslet na všechny nadcházející povinnosti. Řadu produktů v péči o vaše tělo najdete i u nás, např. v prodejnách DM drogerie, Marionnaud nebo Yves Rocher.

cfb251ad3d062c0d75eb17faadaf86ca (1)

Zdroj: Pinterest

8. Pusťte si svůj oblíbený seriál

A udělejte z toho oblíbenou tradici nedělního večera. Můžete vybírat z nabídky televizních stanicí, nebo ještě lépe online, kde se dají stáhnout seriály, které u nás ještě neběží. Širokou nabídku najdete třeba na O2 TV, kterou si můžete zařídit přímo v prodejně O2 v přízemí našeho obchodního centra.

9. Připravte si jídlo na další den/dny

Přemýšlejte o svém jídelníčku pár dní dopředu. Když necháte plánování večeře na poslední chvíli, většinou to skončí zhltnutím něčeho velmi nezdravého. Takže odteď mějte na paměti, že patříte mezi ty, co si jídlo plánují a svých plánů se drží!

Napsat komentář