krása

Jarní detox vaší kosmetické taštičky

f07935bf972c33e9dc03eed4a252dda9

Jaro nám přináší spoustu tipů na detox organismu, nové diety a cvičební plány. Neměly byste ale zapomínat ani na detox vašich kosmetických taštiček. Dokážete si vzpomenout, kdy jste naposledy vyčistila všechny štětce na make-up, nebo kdy jste vytřídila své kosmetické přípravky, které už byly dávno za datem spotřeby?

Pokud je vaše odpověď NE, tak nepřestávejte číst, následující tipy jsou přímo pro vás.

 1. Zkontrolujte expirační dobu

Ve své kosmetické taštičce byste neměli mít více produktů, než kolik jich opravdu používáte. Jinak se vám snadno může stát, že vyprší jejich expirační doba. Hledejte na krabičkách symbol tubičky s otevřeným víčkem, na kterém je uvedené číslo. Toto číslo značí, jak dlouho může být kosmetický přípravek otevřený. Pokud najdete produkty, které už mají dlouho po datu spotřeby (především rtěnky, make-up, korektory apod.), buďte nekompromisní a všechno vyházejte. Stejně tak se zbavte produktů, u nichž se změnila barva nebo začaly jinak „vonět“. Nejenže vám zbytečně zabírají spoustu místa, ale hlavně používání takových produktů není pro vaši pleť vůbec bezpečné.

Jak dlouho tedy jednotlivé produkty vydrží, a kdy je lepší se s nimi rozloučit?

 • Make-up, korektor a pudr – jsou-li tyto přípravky na bázi vody, vydrží 12 měsíců, jsou-li na olejové bázi, pak až 18 měsíců. Že s nimi není něco v pořádku, poznáte například tak, že na obličeji vypadají hutně, nelze je rovnoměrně nanést a tvoří mapy. Znamená to, že se jednotlivé složky přípravku začaly oddělovat, nedrží pohromadě, a to je nejvyšší čas je vyhodit.
 • Tvářenka a oční stíny – pokud používáte pudrovou tvářenku a stíny, pak by měly vydržet celé 3 roky. Vyhoďte je, pokud se jejich třpytky už netřpytí a barvy nejsou tak jasné, jak bývaly. Ideální je kupovat menší paletky, které stihnete během té doby opravdu vypotřebovat.
 • Krémové nebo tekuté tvářenky  a stíny vydrží cca 12 až 18 měsíců. Jednou za čas je dobré setřít papírovým ubrouskem jejich horní vrstvu, abyste pořád dokola nemíchali povrchové nečistoty s čistým výrobkem.
 • Řasenky by měly být správně používány maximálně 3 měsíce. Pokud již řasenka tolik neprodlužuje a nezvýrazňuje, může zanechávat cucky a také se snadněji rozmazává. Dávejte si na to pozor, protože okolí očí je obzvláště citlivé. Nikdy kartáčkem v tubě nepumpujte nahoru a dolů. Tím do ní jen dostáváte vzduch a ona rychleji vysychá.
 • Rtěnky a lesky na rty vydrží obvykle 18 měsíců. Jestliže řasenka voní jinak, než jste zvyklí, případně nevoní vůbec, vyhoďte ji. To samé proveďte s lesky, které mají roztřepené štětečky či hodně opotřebované aplikátory.

86bf23bab6c20339eec3656eb591b3e8

Zdroj: Pinterest
 1. Vytřiďte prázdné a nepoužívané produkty

Pokud jste nějaký produkt nepoužila už nějakou tu dobu, schováváte ho na dně taštičky a lahvička je skoro prázdná, tak ho s největší pravděpodobností už ani nepoužijete. V takovém případě přichází na řadu koš, kam takové přípravky patří. Navíc si uvolníte místo pro pořízení nějakých zajímavých kosmetických novinek. Řadu z nich najdete i u nás např. v prodejně Marionnaud nebo Yves Rocher v přízemí OC.

 1. Nezapomeňte, že make-up je zábava

Teď máte vytříděno to nejnutnější a nyní už přichází zábava. Nejdřív si vyberte pět produktů, které používáte denně a bez kterých se neobejdete. Zbytek kosmetiky si vezměte kus po kusu a rozmyslete se, jestli máte daný produkt ráda a dělá vám radost ho používat. Pokud ne, takový produkt do vaší taštičky nepatří.

aHR0cHMlM0ElMkYlMkZjMi5zdGF0aWNmbGlja3IuY29tJTJGNiUyRjU3MjglMkYyMTk4Mjk5MDA2Ml81ZDNhNTE4YzM1X2IuanBn

Zdroj: Pinterest
 1. Vyčistěte všechny štětce

Když už vám zbyly jen produkty, které si necháváte, přichází na řadu čištění štětců a houbiček na make-up. Na chloupcích kosmetických štětců vám ulpí nejen spousta líčidel, ale také prach, maz nebo pot. To všechno je potřeba z nich odstranit. Pravidelným čištěním navíc předejdete množení bakterií a prodloužíte životnost štětců. Stačí se držet jednoduchého návodu. Potřebovat budete dezinfekci nebo sprej určený na čištění štětců (najdete např. v prodejně DM drogerie v přízemí), jemný (nejlépe dětský) šampon na vlasy (k dostání v prodejně DM drogerie v přízemí nebo v kadeřnictví Funny Sassy v 1. patře), misku a utěrku.

 • Máte-li dezinfekci ve spreji, nastříkejte ji rovnoměrně přímo na štětec. Pokud používáte činidlo, které se rozpouští ve vodě, použijte malou misku, ve které štětec krátce vymácháte.
 • Vyčištěný štětec položte na podložku a nechte asi pět minut působit.
 • Celou část s chloupky pak namočte do teplé vody a důkladně ji promněte. Odstraníte tak mechanické nečistoty i samotnou dezinfekci. Dávejte pozor, abyste nenamočili štětec celý (rukojeť a kovové vázání), mohlo by dojít k poškození lepidla a štětiny by mohly začít vypadávat.
 • Pokud je štětec z přírodních štětin, v dalším kroku ho vyperte v šamponu určeném na vlasy. Důkladně opláchněte pod tekoucí vodou, dokud není voda čirá a nejste si jisti, že jste šampon důkladně spláchli. Zbytky šamponu můžou podráždit vaši pleť, znesnadňovat nabírání, nebo nanášení produktů.
 • Ze štětin vymáčkněte přebytečnou vodu a uhlaďte do tvaru, v jakém budete štětec používat.
 • Rozložte na podložku a nechte přes noc uschnout ve vodorovné poloze.

Pokud se o štětce budete správně starat, mohou vám vydržet až 10 let.

tux8bv-l-610x610-make-spectrum-makeup+brushes-makeup-gold-ombre-grey-white+marble-marble-face+makeup-makeup+bag

Zdroj: Pinterest
 1. Uložte vše zpět

Po tom co máme vše roztříděno a vyčištěno je čas na to, abyste vše uložili zpátky. Myslete na to, že na pokud necháváte štětce na volném prostoru, chytá se na ně prach a nečistoty. Je tedy lepší štětce ukládat do uzavíratelných obalů. Naopak přípravky, které nepoužíváte, nemusíte nutně nosit denně v kosmetické taštičce, ale roztřídit si je do organizérů, kde bude vše přehledné a snadno najdete přesně to, co zrovna hledáte. Pořídíte je např. v prodejně Jysk, která se nachází v přízemí našeho obchodního centra.

80788

Zdroj: Jysk

 

Jeden komentář

Napsat komentář