životní styl

Jak z roku 2018 udělat ten nejlepší ve vašem životě

 

a1a43d96924fc648a439388b9a06d308

Začátek roku je období, kdy řada z nás bilancuje a dává si nová předsevzetí. Pokaždé chceme, aby nový rok byl ještě lepší, než ten předcházející. Ale jak toho docílit? Jak z nového roku 2018 udělat ten nejlepší ve vašem životě? Tady je pár našich rad, jak na to.

1. Stanovte si cíle

Nemusí být nikterak složité ani jich nemusí být stovky. Pokud však nebudete vědět, čeho chcete v novém roce dosáhnout, pak toho pravděpodobně ani nedosáhnete. Zhodnoťte si rok předcházející, co se vám povedlo a co ne a na čem chcete zapracovat, jaké máte cíle. Poté si stanovte jednoduchý plán, jak toho dosáhnout. Na čím menší kroky ho rozdělíte, tím lépe vám to pak půjde. Chcete v tomto roce více číst? Určete si např. 2 dny v týdnu, kdy budete místo ovladače brát do ruky knížku. Je to jednoduché. Pořiďte si diář, zápisník či plánovač a poctivě je vyplňujte. Krásné diáře a notesy najdete i u nás v knihkupectví Kosmas v přízemí OC.

2. Učte se a vzdělávejte se

Nemusíte se vrátit rovnou zpět do školy, ale pokud chcete něčeho dosáhnout, pak existuje celá řada příruček či kurzů, které vám mohou pomoct. Chcete zapracovat na svém time managementu? Přihlaste se na kurzy, kde se dozvíte, jak na to nebo si kupte si knížky na toto téma (širokou nabídku najdete i v prodejně Kosmas v přízemí našeho OC). Nasávejte nové informace a zkuste je pomalu přenášet do svého každodenního života. Inspirujte se lidmi, kteří něčeho dosáhli a mohou vám předat cenné zkušenosti. Mějte oči otevřené a umožněte sami sobě posunout se na další level.

Processed with VSCO with a6 preset

Zdroj: Pinterest

3. Odstraňte to, co vás brzdí

Není důležité zaměřit se jen na to, co vás může posunout dále, ale pokusit se i eliminovat to, co vás brzdí v dosažení požadovaného cíle. Typickým příkladem může být snaha omezit kouření v cestě za lepším životním stylem a fyzické pohodě (pomoci vám v tom mohou i elektronické cigarety, které lze zakoupit v přízemí OC Galerie Butovice).

4. Investujte čas sami do sebe

Znáte tu oblíbenou větu: „Nemám na sebe čas, nestíhám“? Pokud je to i váš případ, zkuste zvolnit. Čas, který můžete věnovat sami sobě a svému rozvoji je to nejcennější, co máte. Navíc pokud nebudete mít čas na sebe, pak nebude ani prostor na plnění vašich cílů a snů. Zajděte si třeba na kávu a něco dobrého do jedné z našich kaváren v OC Galerie Butovice.

51fc72e75f1741b187e905af46d96765

Zdroj: Pinterest

5. Najděte si svoji oporu

Jednoduše najděte si někoho, kdo vás bude v plnění vašich cílů podporovat. Kdo vám dodá odvahu, když si nebudete vědět rady, kdo vás obejme, když vám nebude dobře, ale kdo vás taky nenechá polevit v dosažení toho, co chcete. Někoho, kdo bude zároveň i vaše motivace. A je jedno, jestli je to partner/ka, maminka, kamarád/ka.

6. Buďte vděční a nevzdávejte se

A teď nemáme na mysli vděčnost k někomu konkrétnímu, komu musíte nosit květiny. Máme na mysli takovou obecnou životní vděčnost. Přestože se vám zrovna něco nedaří, buďte vděční za to, co máte. Za zdraví, přátele, práci, svoje již dosažené cíle a splněné sny. To není málo! A lidé mají často pocit, že všechny tyto věci jsou samozřejmost, ale tak tomu není.

4b95847469dbce500372eaddd758cbd6

Zdroj: Pinterest

Rovněž se nevzdávejte při prvním neúspěchu. Nikdy nic není jen růžové a žádná cesta není bez překážek. Stojí ale za to bojovat. Bez toho ještě nikdo ničeho nedosáhl. Nenechte se odradit prvním zklamáním a buďte vytrvalí.

 

Přejeme vám, ať je pro vás tento rok tím skutečně nejlepším!

 

 

Napsat komentář